Categories: Без рубрики

Росія створює нову військову базу у Лівії – ЗМІ

Після падіння режиму Башара Асада в Сирії, яке поставило під загрозу існування баз у Хмеймімі та Тартусі, Росія почала активно перекидати війська та військове обладнання до Лівії.

Про це повідомляє Le Monde з посиланням на дипломатичні джерела.

З грудня 2024 року російські вантажні літаки Іл літають на бази Аль-Хадим і Аль-Джуфра в середньому по чотири рази на тиждень. Журналісти видання вважають, що Росія може зробити Лівію новою основною базою Близького Сходу.
Однак проблеми з базами в Сирії порушили звичну логістику. Тепер російські літаки змушені літати безпосередньо з Білорусі по маршруті в обхід Туреччини, яка підтримує уряд національної єдності Лівії Абделя Хаміда Дбейби в Триполі, з яким бореться лояльний РФ фельдмаршал Халіфа Хафтар, який контролює схід країни.

Також військове обладнання перевозиться морем. Однак через припинення сполучення між російською базою Тартус в Сирії та східними лівійськими портами Тобрук і Бенгазі, кораблі змушені йти безпосередньо з Балтійського моря через Атлантику і Гібралтар.

За даними Le Monde, російські війська відремонтували покинутий аеродром Маатен аль-Сарра на південному сході Лівії за 100 км від кордону з Чадом і за 300 км від Судану.

Маатен-ес-Сарра – опорний пункт армії колишнього лівійського диктатора Муаммара Каддафі, цей аеродром використовувався під час воєн із Чадом. До середини минулого року база була занедбана і занепала.

У грудні 2024 року Росія перекинула велику кількість військової техніки і направила на базу загін, що складається з сирійських офіцерів і солдатів, багато з яких раніше було дислоковано в Сирії і залишило країну після падіння режиму Асада.
Сирійські військові разом із російськими технічними фахівцями почали повертати базу в експлуатацію, відновлюючи інфраструктуру – злітно-посадкові смуги та склади.

Співрозмовники видання припускають, що Росія намагатиметься створити в Лівії повноцінну військово-морську базу, якщо не домовиться з новою владою Сірії про збереження присутності ВМФ у Тартусі.

Росія вже використовує Лівію як логістичний хаб для зміцнення свого впливу у країнах Сахеля (Буркіна-Фасо, Малі, Нігер та Судан).
Раніше стало відомо, що Китай планував відправити озброєні дрони вартістю 1 мільярд доларів до Лівії через британську фіктивну компанію, щоб обійти міжнародну заборону на постачання зброї.

Recent Posts

Пропозиція про перемир’я — це початок прямих переговорів без попередніх умов — Лавров

За словами Лаврова, перемир'я на 30 днів "у цій ситуації розглядається як попередня умова", яка…

56 секунд ago

Трамп хоче досягти всеосяжного припинення вогню як мінімум на 30 днів — Келлог

Також Кіт Келлог назвав ідею триденного перемир'я між 8 та 11 травня, виказану Володимиром Путіним,…

9 хв. ago

На Подолі у Києві виявили археологічну знахідку — контейнер з людськими кістками

Наразі ці знахідки втратили наукову цінність, і незабаром планується їх перепоховання, додали у поліції.

18 хв. ago

Скандал із бракованими мінами. Завод-виробник їх повністю замінив і покращив технологію — Мінстратегпром

У відомстві також зазначили, що в рамках двох кримінальних проваджень триває слідство щодо осіб, які…

34 хв. ago

СБУ затримала керівництво оборонного заводу на Дніпропетровщині, яке поставило до ЗСУ браковані мінометні снаряди

За даними слідства, на початку 2024 року керівництво заводу уклало договір з Агентством оборонних закупівель…

51 хв. ago

Сибіга провів першу розмову з майбутнім головою МЗС Німеччини Вадефулем

Вадефул відомий своєю підтримкою України, при цьому політик жорстко критикує Росію.

59 хв. ago