Про це повідомляє The Telegraph.

Ця схема передбачала доставку до 92 дронів, здатних нести кілька ракет, замаскованих під допомогу проти COVID. Це порушувало ембарго ООН на постачання зброї.

В обмін Лівія мала постачати Китаю нафту за зниженою ціною, а секретна відправка дронів була частиною оплати.

Деталі цього плану розкрито під час розслідування в Канаді, де виявлено трьох можливих співучасників, які вели переговори про угоду, працюючи в Міжнародній організації цивільної авіації (ICAO), агенції ООН у Монреалі.

Електронні листи, датовані 2018–2021 роками, показують використання фіктивних компаній у Великій Британії, Єгипті та Тунісі для здійснення транзакцій.

Так, компанія Shanghai Gold Wing, зареєстрована у Великій Британії, була зазначена як менеджер проєкту. Адреса компанії в Лондоні виявилася житловим будинком, де консьєрж підтвердив, що компанія та її директор Джінцже Ши там не зареєстровані.

Канадська поліція звинуватила двох осіб у змові щодо продажу лівійської нафти, китайських дронів та іншого військового обладнання. Один із підозрюваних перебуває в розшуку Інтерполу.

Зброя, мала надійти до лівійського польового командира Халіфа Хафтара, який контролює східну та південну частини країни і прагне зміцнити свій арсенал і вплив. Він також контролює більшість нафтових ресурсів Лівії через зв’язки з головою Національної нафтової корпорації Лівії.

Експерти вважають, що угода з Лівією є частиною ширших планів Китаю щодо озброєння Хафтара та отримання доступу до африканських ресурсів.

Раніше, у червні, італійська влада вилучила частини китайських безпілотників, які були замасковані під обладнання для вітрових турбін, що прямували до Лівії.

З 2011 року в Лівії триває громадянська війна. Росія підтримує військового командувача Халіфа Хафтара, який контролює частину країни. Україна та Захід підтримують Уряд національної єдності.