Росія використовує падіння військового літака Іл-76, щоб викликати невдоволення в Україні та сумніви на Заході щодо продовження військової підтримки Києва.
ANTALYA, TURKEY - AUGUST 04: Russia's firefighting aircraft Ilyushin Il-76 being prepared to provide aerial assistance to the forest fires in Antalya, Turkey on August 04, 2021. (Photo by Suleyman Elcin/Anadolu Agency via Getty Images)
Про це у своєму звіті пише Інститут вивчення війни (ISW).
Російські гравці інформаційного простору скористалися катастрофою Іл-76, щоб посіяти внутрішнє невдоволення в Україні та підірвати бажання Заходу продовжувати надавати військову підтримку Україні.
У звіті ISW наголосили, що обмін військовополоненими є чутливим питанням як для Росії, так і для України, тому згадки про них передбачувано викликають емоційну реакцію.
Також, стверджується, що в Інституті вивчення війни, російські офіційні особи також зробили необґрунтовані заяви про те, що Україна нібито завдала удару Іл-76 ракетними комплексами, наданими США чи Німеччиною, ймовірно, у спробі відмовити західних партнерів України надавати Україні критично важливі системи. ППО, потрібні для безперервної оборони України.
24 січня у Корочанському районі Бєлгородської області РФ впав військово-транспортний літак Іл-76.
У Росії стверджують, що нібито на літаку були 65 українських полонених, шість членів екіпажу та троє супроводжувальних осіб. Росіяни звинувачують Україну у збитті літака.
В Україні відреагували на заяви росіян, українців закликали не розповсюджувати фейки до офіційних заяв.
Пізніше з’явилася заява Генерального штабу на тлі інформації про падіння Іл-76 під Бєлгородом. У повідомленні йшлося про те, що ЗСУ і надалі будуть вживати заходів контролю за повітряним простором на Бєлгородсько-Харківському напрямку.
Тим часом ГУР заявило, що не має перевіреної інформації про те, хто перебував на борту літака Іл-76. Також українську сторону не проінформували про «необхідність забезпечення безпеки повітряного простору в районі міста Бєлгород».
Президент України наголосив, що необхідно встановити усі чіткі факти. Наскільки це можливо з огляду на те, що падіння літака сталося на російській території – поза нашим контролем. Він також скасував візити до регіонів 25 січня, до прояснення всієї ситуації.
Чи були на борту українські військовополонені, як заявляє МО РФ, поки достеменно невідомо.
Докладно про падіння Іл-76 ми писали тут.
Про поставки Києву двох літаків Saab 340 AEW&C оголосили в травні 2024 року.
Загальна вартість поставленого "IT-коаліцією" обладнання склала майже 2 млн євро. Це третя поставка у 2025…
Очікується, що держсекретар США Марко Рубіо, спеціальні посланники Трампа Стів Віткофф і Кіт Келлог зустрінуться…
В складі української делегації на переговорах в Лондоні, які відбудуться 23 квітня, буде присутній керівник…
Сама Ноем під час великоднього заходу в Білому домі підтвердила журналістам, що її сумку вкрали,…
На питання про можливі деталі "мирної домовленості", яку США пропонують укласти між Україною та Росією,…