Про це заявив президент України Володимир Зеленський у своєму відеозверненні.

Викликав Умєрова, Залужного, Шапталу, Буданова та Малюка — доповіли щодо ситуації з літаком та обміном. Очевидно, що росіяни граються із життями українських полонених, із почуттями рідних та з емоціями нашого суспільства.

За його словами, необхідно встановити усі чіткі факти. Наскільки це можливо з огляду на те, що падіння літака сталося на російській території – поза нашим контролем.

«Факти» — це головне слово зараз. Заслухав Головкома та Генштаб щодо застосування Повітряних сил. ГУР займається зʼясуванням долі всіх полонених. СБУ розслідує всі обставини. І я дав доручення міністру закордонних справ України поінформувати партнерів щодо наявних даних в України. Наша держава буде наполягати на міжнародному розслідуванні.

Падіння літака Іл-76 на Бєлгородщині: основні деталі

24 січня у Корочанському районі Бєлгородської області РФ впав військово-транспортний літак Іл-76.

У Росії стверджують, що нібито на літаку були 65 українських полонених, шість членів екіпажу та троє супроводжувальних осіб. Росіяни звинувачують Україну у збитті літака.

В Україні відреагували на заяви росіян, українців закликали не розповсюджувати фейки до офіційних заяв.

Пізніше з’явилася заява Генерального штабу на тлі інформації про падіння Іл-76 під Бєлгородом. У повідомленні йшлося про те, що ЗСУ і надалі будуть вживати заходів контролю за повітряним простором на Бєлгородсько-Харківському напрямку.

Тим часом ГУР заявило, що не має перевіреної інформації про те, хто перебував на борту літака Іл-76. Також українську сторону не проінформували про «необхідність забезпечення безпеки повітряного простору в районі міста Бєлгород».

Чи були на борту українські військовополонені, як заявляє МО РФ, поки достеменно невідомо.

Докладно про падіння Іл-76 ми писали тут.