Про це передають росЗМІ.

Як повідомляє УП з посиланням на Генштаб, цим літаком часто перевозили ракети C-300 для обстрілу Харківщини. Вартість літака приблизно 27 мільйонів доларів.

Проте росіяни почали активно розповсюджувати інформацію, що нібито на борту літака були українські полонені, яких перевозили в Бєлгородську область для обміну.

Цікаво, що самі росіяни вже не вірять версії їхнього міністерства оборони. Кажуть, полонених ніколи не перевозили літаками. Їх возять тільки потягами або автозаками.

Тим часом наш Координаційний штаб та інші профільні структури заявили, що наразі збирають та аналізують всю необхідну інформацію. І наголосили, що ворог активно здійснює інформаційні вкиди, аби дестабілізувати українське суспільство.

Сьогодні таки готувався обмін полоненими між рф та Україною. Таку інформацію підтвердив представник Головного управління розвідки Андрій Юсов. За інформацією ГУР, озвучена російською стороною інформація про те, що військовополонені могли перебувати у літаку Іл-76, який впав у Бєлгородській області, наразі перевіряється. А запланований на сьогодні обмін – не відбувається.

Російський літак Іл-76 могла збити їхня система ППО. Таке припущення висловив військовий експерт Ніко Ланге в ефірі німецького телеканалу Welt. Він зазначив, що в цьому районі російська сторона постійно використовує системи С-300. Натомість у Харківській області України, що межує з Бєлгородською, досі не було свідчень використання ані систем Iris-T, ані Patriot. І збиття літака виглядає так, що це міг бути так званий дружній вогонь, – зауважив Ланге.

За його словами, у подібних випадках рф дуже швидко починає вкидати в інформаційний простір якісь свої наративи, які дуже важко перевірити. Ланге наголосив, що інформацію з росії треба сприймати дуже обережно.

Військовий експерт Денис Казанський зауважив щодо падіння російського Іл-76, що, за його даними, жодного обміну полоненими на найближчий час не планували та й літаками наших полонених не возять. Казанський припускає, що історію з полоненими на борту “російські людожери просто вигадали, вочевидь, щоб розправитися з тими військовими, які зараз перебувають у полоні, і списати на цю катастрофу”.

На фото уламків літака Іл-76 немає жодних розкиданих фрагментів людських тіл, це відкидає версію про перебування в літаку українських військовополонених, – заявляє військовий експерт Олександр Коваленко. Він наголошує, що військовополонених літаками не возять.

Натомість ракети для комплексу С-300, на думку Коваленка, могли бути на борту. Він звертає увагу на потужну детонацію боєкомплекту в момент зіткнення літака із землею. Від корпусу майже нічого не лишилося.

Наразі радник голови Офісу президента Михайло Подоляк каже, що коментарі з приводу падіння російського літака ІЛ-76 від влади надійдуть пізніше. Про це він повідомив агентству Reuters. За його словами, щоб робити заяви, потрібен час.