Уряд Швеції оголосив, що надасть НАТО до трьох військових кораблів у рамках збільшення присутності Альянсу в Балтійському морі для захисту підводної інфраструктури від диверсій.
В уряді додали, що шведські військові також нададуть літак для спостереження ASC 890.
Також берегова охорона країни виділить чотири кораблі для спостереження за Балтійським морем, а ще сім суден будуть перебувати у режимі готовності для виконання місій.
Зазначається, що з 2023 року було пошкоджено десять кабелів у Балтійському морі, що вплинуло на Естонію, Фінляндію, Швецію, Німеччину та Литву.
Принаймні два інциденти стосувалися кораблів, керівництво яких звинуватили у тому, що вони тягнули свій якір по дну і пошкодили кабелі.
Підводні кабелі та трубопроводи, що перетинають Балтійське море, з’єднують країни Північної Європи, Балтії та Центральної Європи, сприяють торгівлі, енергетичній безпеці та, у деяких випадках, зменшують залежність від російських енергетичних ресурсів.
Нагадаємо, за останні дні на Балтиці були пошкоджені кілька підводних кабелів звʼязку.
Фінська влада, яка розслідує пошкодження підводних кабелів, виявила на морському дні сліди, які, ймовірно, лишив якір нафтового танкера Eagle S, що належить до російського “тіньового флоту” і допомагає Москві обходити обмеження цін на нафту. На танкері виявили засоби для прослуховування та спостереження за військово-морською та авіаційною діяльністю НАТО.
Президент Фінляндії Александр Стубб у п’ятницю, 27 грудня, заявив, що обговорив із союзниками захист підводної інфраструктури. Генеральний секретар НАТО Марк Рютте оголосив, що Альянс збільшить військову присутність у Балтійському морі.
Із 22 до 27 квітня у Vcentri HUB заплановані психологічні майстерні, школа ОСББ, заняття з…
22–27 квітня у столиці пройдуть продуктові сільськогосподарські ярмарки.
На тижні з 21 по 27 квітня у Києві буде тепло, сонячно, а в деякі дні…
Бріджит Брінк розповіла, що протягом трьох років на посаді разом із командою підтримувала українську армію,…
У Нацагентстві заявили, що не допустять до управління арештованими активами суб'єктів, пов'язаних з колишніми власниками…
Наталія Проніна частково очолила компанію "Тесоро Менеджмент", ставши її співвласницею у 2024 році.