Обладнання для прослуховування було розміщено на на танкері РФ Eagle S і пов’язаному з ним танкері Swiftsea Rider для спостереження за військово-морською і авіаційною діяльністю НАТО, повідомили в Lloyd’s List.
Танкер Eagle S, пов’язаний з Росією, захоплений Фінляндією 25 грудня за пошкодження підводного кабелю, мав встановлені передавальні та приймальні пристрої, що фактично дозволило йому стати «шпигунським кораблем» для Росії.
Високотехнологічне обладнання на борту було ненормальним для торгового судна і споживало більше енергії від суднового генератора, що призводило до неодноразових відключень електроенергії, повідомило джерело, знайоме з судном, яке надавало йому комерційні морські послуги ще сім місяців тому.
Крім Eagle S, інший пов’язаний танкер з того ж кластера власників, санкціонований Великою Британією Swiftsea Rider, також мав встановлене подібне обладнання, повідомили в Lloyd’s List.
Eagle S під прапором Острову Кука та Swiftsea Rider під прапором Гондурасу є двома з 26-річних танкерів, пов’язаних з Росією, з непрозорими структурами власності. Судна пов’язані з менеджерами суден, у тому числі двома, які потрапили під санкції уряду Великої Британії 12 місяців тому за «підтримку військової машини Путіна».
Танкери, які обходять санкції, були куплені в період з 2022 по 2023 рік і поміщені під бербоут-чартер з Eiger Shipping судноплавним підрозділом російського нафтотрейдера Litasco.
Нагадаємо, що судно Eagle S, яке підозрюють у причетності до обриву кабелю між Фінляндією та Естонією, належить до російського тіньового флоту і допомагає Москві обходити обмеження цін на нафту.
Нагадаємо, пообіді 25 грудня в Балтійському морі обірвався підводний електрокабель, що зʼєднує Фінляндію та Естонію. Фінська поліція припускає, що до цього причетне судно Eagle S, яке прямувало з Росії до Єгипту. Воно суттєво сповільнилося в той час, коли стався обрив кабелю. Припускають, що кабель обірвався через якір, який судно волокло морським дном. Eagle S належить до російського тіньового флоту, хоч володіє ним компанія Caravella з Обʼєднаних Арабських Еміратів. Судну приблизно 20 років і воно в поганому стані, що загрожує безпеці та екології.
Загалом між Естонією та Фінляндією зафіксували збої ще у трьох морських кабелях звʼязку. За інформацією компаній-власниць, перебої суттєво не впливають на звʼязок між країнами. Пошкодження вже ремонтують та зʼясовують причини. Наразі причина перебоїв невідома.
Із середини листопада між різними країнами обриваються морські кабелі звʼязку. У Фінляндії та Естонії це теж не перший випадок.
Президент Фінляндії Александр Стубб у п’ятницю, 27 грудня, заявив, що обговорив із союзниками захист підводної інфраструктури. Генеральний секретар НАТО Марк Рютте оголосив, що Альянс збільшить військову присутність у Балтійському морі.