Categories: Без рубрики

Словаччина заявила про готовність продовжити заборону на імпорт сільськогосподарської продукції з України. За яких умов

Словаччина заявила про готовність продовжити заборону на імпорт сільськогосподарської продукції з України, якщо Єврокомісія (ЄК) не знайде відповідного способу впоратися з надлишком українського зерна в Європі.

Про це заявив міністр сільського господарства та сільського розвитку Ріхард Такач після засідання Ради сільського господарства та рибальства в Брюсселі, пише видання TASR.

Такач також сказав, що перед зустріччю він спілкувався з віцепрезидентом Європейської комісії Марошем Шефчовичем, єврокомісаром з питань сільського господарства Янушем Войцеховським. В ході свого першого робочого візиту до Брюсселя Такач провів переговори зі своїми колегами з країн Вишеградської четвірки (V4) (Чехія, Угорщина, Польща, Словаччини) та Австрії.

Словацький міністр уточнив, що тема імпорту українського зерна в ЄС звучала на всіх зустрічах. Це питання не було предметом офіційних переговорів, але всі обговорювали його під час індивідуальних зустрічей, додав він. За словами Такача, це велика проблема з точки зору Словаччини, яка в іншому підтримує транспортування українського зерна через транзитні коридори до третіх країн.

Що відомо про заборону на імпорт українського зерна

Раніше Європейська комісія досягла компромісу з Болгарією, Угорщиною, Польщею, Румунією та Словаччиною щодо української агропродукції. Щоб зняти блокаду імпорту з України, ЄК доведеться ввести заборону на ввіз української пшениці, кукурудзи, ріпаку та соняшника.

Водночас країни Європейського Союзу домовилися продовжити на рік скасування мит на імпорт з України, щоб допомогти її економіці під час війни з росією. Однак тарифи та квоти на найбільш чутливі сільськогосподарські продукти з України осталися збереженими. Це м’ясо, молочні продукти, цукор та деякі зернові.

19 липня стало відомо, що Болгарія, Угорщина, Польща, Румунія та Словаччина підписали спільну декларацію щодо продовження заборони на ввезення зерна з України після 15 вересня.

Крім цього, 24 серпня Угорщина заявила, що самостійно продовжить заборону на імпорт українського зерна.

Також, польський міністр у справах ЄС Шимон Шинковський вель Сенк назвав українську скаргу до Світової організації торгівлі елементом тиску, який не є ефективним.

Крім цього, 11 вересня стало відомо, що Польща готує проєкт щодо продовження заборони на імпорт українського продовольства після 15 вересня.

12 вересня прем’єр-міністр України Денис Шмигаль заявив, що Україна звернеться до арбітражу Світової організації торгівлі щодо компенсації збитків за порушення норм Генеральної угоди з тарифів і торгівлі (ГАТТ) у разі блокування Польщею експорту українського зерна.

Того ж дня Уряд Польщі ухвалив резолюцію щодо продовження заборони на імпорт українського зерна після завершення обмежень на рівні Європейського Союзу 15 вересня.

Також, 13 вересня в ЄС заявили, що для продовження заборони експорту з України не має підстав.

14 вересня парламент Болгарії зняв заборону на імпорт українського зерна.

Recent Posts

Суд дозволив оператору Північного потоку-2 укласти угоду з кредиторами

Nord Stream 2 AG має близько 150 кредиторів, з якими вона мала розрахуватися до 9…

13 хв. ago

ЄС виділить майже €1,9 мільярда на військову підтримку України — за рахунок прибутків від заморожених російських активів

Мільярд євро піде на закупівлю зброї за «данською моделлю» — тобто її куплять безпосередньо в…

15 хв. ago

Міністри закордонних справ ЄС у Львові схвалили створення спецтрибуналу щодо злочинів Росії

Міністри закордонних справ країн ЄС та представники вищого керівництва Євросоюзу підписали заяву про політичну підтримку…

19 хв. ago

На кордоні з Румунією запустять мультимодальний термінал для торгівлі з ЄС

Розташування терміналу поблизу кордону з Румунією у Чернівецькі області надає йому стратегічного значення у перевезеннях…

20 хв. ago

Єврокомісар з оборони застеріг Захід від 5 помилок у питанні війни РФ проти України

Єврокомісар з оборони Андрюс Кубілюс у своєму виступі на Київському безпековому форумі 8 травня на…

23 хв. ago

Росія будує завод з виробництва вибухових речовин, — Reuters

Росія активно розширює військове виробництво, зводячи новий завод у Сибіру, який спеціалізуватиметься на виготовленні вибухових…

27 хв. ago