Засновник Concorde Capital Ігор Мазепа заявив, що завжди працював відкрито та в легальному полі. Він вважає, що справа проти нього вмотивована критикою правоохоронців.
Про це він написав на своїй сторінці у Facebook.
Я створював та розвивав багато бізнесів та компаній. Результатами багатьох із них я пишаюся. Але усі без винятку засновані за моєї участі бізнеси працювали відкрито та в легальному полі. Навіть в такій галузі, як видобуток бурштину, — зауважив він.
Він вважає, що підозра проти нього вмотивована не бізнес-діяльністю, а критикою правоохоронців. Натомість він припустив, що правоохоронців збурила «його критика їхнього свавілля».
Я все більше переконуюся, що не мої бізнес-ініціативи так збурили наших любих правоохоронців. Їх збурила моя критика того правоохоронного свавілля, яке все частіше доводиться відчувати бізнесменам на власній шкірі, — заявив Мазепа.
Мазепа також припустив, що тиск направлений на учасників «Маніфесту 42». Він зазначив, що за неповний місяць було затримано вже двох маніфестантів.
Наприкінці травня засновник Concorde Capital Ігор Мазепа анонсував під час «Business Breakfast з Володимиром Федоріним» створення антирейтингу правоохоронців та суддів, які використовують повноваження з незаконною метою.
Місяць по тому ідея набула чіткіших обрисів. 28 червня на підтримку ініціативи Мазепи виступили 42 підприємці, які опублікували Маніфест на захист 42-ї статті Конституції.
На своєму сайті «Маніфест 42» позиціонує себе як центр дослідження ознак злочинів, повʼязаних з порушенням 42 статті Конституції України.
Платформа покликана виконати три ключові завдання: усунути прогалини в законодавстві, посилити діалог між бізнесом та владою та скласти реєстр недоброчесних суддів та правоохоронців.
Про затримання директора компанії Concorde Capital Ігоря Мазепи стало відомо 18 січня.
Державне бюро розслідувань стверджує, що він організував оборудку з відчуження земель Київської ГЕС, до неї були залучені майже 20 людей, які використовували корупційні звʼязки в держорганах, прогалини у правовому статусі ділянок і підставних людей.
Дії учасників злочинної організації та інших осіб правоохоронці кваліфікували за статтями 255 (Створення, керівництво злочинною спільнотою або злочинною організацією, а також участь у ній), 233 (Незаконна приватизація державного, комунального майна), 209 (Легалізація (відмивання) майна, одержаного злочинним шляхом) Кримінального кодексу України. У листопаді 2023 року було повідомлено 8 підозр за цими статтями.
А вже 19 січня у Печерському суді Києва відбулося перше засідання по справі Ігоря Мазепи. Йому обрали запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з альтернативою внесення застави у сумі 349 мільйонів гривень.
На затримання Ігоря Мазепи вже відреагували у Facebook. Як соцмережі відреагували на скандал з очільником Concorde Capital? Ми зібрали для вас матеріал з офіційною реакцією українських бізнес-спільнот, а також думки голів бізнесів та економістів.
Із 6 до 11 травня у Vcentri HUB заплановані арттерапія, консультації, тренінги, заходи для людей…
Початок нового тижня в Україні ознаменується різкою зміною погоди — з понеділка в країну прийде…
Організатори закликають відвідувачів дбати про власну безпеку та слідувати в укриття під час оголошення повітряної…
Вже завтра, 6 травня, Бундестаг обиратиме нового канцлера. Очікується, що ним стане лідер ХДС Фрідріх…
Загалом участь в операції беруть близько 30 ізраїльських винищувачів.
Інцидент стався на вулиці Стеценка у Подільському районі.