Про це повідомляє Державне бюро розслідувань та Офіс Генпрокурора.

За процесуального керівництва Офісу Генерального прокурора викрито керівника та учасників злочинної організації, які незаконно заволоділи землями дамби Київської ГЕС.

За даними слідства, засновник інвестиційної компанії, його брат та інші учасники злочинної організації незаконно заволоділи землями водного фонду, на яких розташовані гідротехнічні споруди Київської ГЕС. Йдеться про земельну ділянку у Вишгородському районі площею більш як 7 га та вартістю понад 20 млн грн.

Зазначається, що учасники організації провернули цю схему завдяки корупційним зв’язкам у державних органах.

Протягом 2020-2021 років зловмисники підшуковували осіб, які за грошову винагороду погоджувались підписувати документи щодо виділення земельних ділянок у приватну власність. Аби надалі ці землі перейшли у власність організаторів схеми, які переоформлювали власність на представників забудовників елітної нерухомості.

У Офісі Генпрокурора наголошують, що саме коштом забудовників вчинялись незаконні дії. У незаконній схемі також брали участь окремі службові особи органів Держгеокадастру.

Правоохоронці провели обшуки за місцем проживання та роботи зловмисників. До злочинної організації входило майже два десятки фігурантів. Серед них відомі інвестори у сфері будівництва елітного житла, їхні помічники, юристи, архітектори, землевпорядники, інші кваліфіковані спеціалісти та представники держорганів.

У повідомленні від компанії “Concorde Capital” зазначили, що силовики увірвалися у приміщення компанії, вибивши двері бізнес-центру. При цьому обшуки в компанії “проводяться без ухвали суду, забирають всі документи, які не стосуються справи, а пов’язані з усіма напрямками бізнес-активності Ігоря Мазепи. Вилучено особисті речі співробітників, які працюють в інших проєктах”.

Окрім того, в “Concorde Capital” зазначили, що кримінальне провадження, в рамках якого начебто відбулися обшуки, стосується зведення котеджних містечок ще у 2013 році.

В Офісі Генпрокурора підтвердили затримання засновника компанії на українсько-польському кордоні.

Засновника інвестиційної компанії затримано при спробі покинути територію України в напрямку Республіки Польща, через пункт пропуску “Шегині”. Загалом в порядку ст. 208 КПК України затримано чотирьох осіб.

Дії учасників злочинної організації та інших осіб кваліфіковано за статтями:

  • 255 (Створення, керівництво злочинною спільнотою або злочинною організацією, а також участь у ній);
  • 233 (Незаконна приватизація державного, комунального майна);
  • 209 (Легалізація (відмивання) майна, одержаного злочинним шляхом) Кримінального кодексу України.

У повідомленні йдеться, що в листопаді 2023 року було повідомлено 8 підозр за цими статтями. Усім учасникам злочинної організації загрожує покарання до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна. Досудове розслідування триває.