Сполучені Штати Америки запровадили санкції проти посадовців Грузії, які причетні до ухвалення закону "про іноагентів". Вони також розганяли мирні протести проти цього закону.
Demonstrators protesting the "foreign influence" law attend a concert aimed at raising funds to pay police fines of their fellow protesters, at Tbilisi's Republic Square on June 2, 2024. (Photo by Vano SHLAMOV / AFP) (Photo by VANO SHLAMOV/AFP via Getty Images)
Про це повідомив речник Державного департаменту США Метью Міллер.
Йдеться про грузинський закон «Про прозорість іноземного впливу», який змушує медіа й організації з часткою іноземного капіталу звітувати, а також дає право Мінʼюсту Грузії влаштовувати перевірки з подальшими штрафами.
Під нові обмеження потраплять також і члени родин цих посадовців.
У США вважають, що цей закон перешкоджає роботі незалежних медіа у Грузії. Адже він пригнічує свободу вираження думок і поглядів, сприяє маніпуляціям.
Нагадаємо, 1 травня парламент Грузії підтримав законопроєкт про “іноагентів” у другому читанні. Як свідчать результати голосування, документ підтримали 83 депутати. Переважно вони були з провладної партії “Грузинська мрія”.
Грузинський законопроєкт “Про прозорість іноземного впливу” порівнюють з російським законом про “іноагентів”. Документ зобов’язує неурядові організації та ЗМІ, які отримують понад 20% фінансування з-за кордону, зареєструватися як організації, що просувають “іноземні інтереси”. Однак ця ініціатива спровокувала хвилю невдоволення серед громадян. У Тбілісі не вщухали протести.
Зазначимо, що президентка Саломе Зурабішвілі попросила протестувальників не провокувати силовиків, щоб уникнути зайвого насильства. Вона закликала залишити бічні ворота парламенту, бо там все одно нічого не відбувається, і не порушувати мирний характер акції.
Водночас президентка заявляла, що уважно стежить за всім, що відбувається, і стоїть на боці учасників протестів. За її словами, виступи мітингувальників показують настрій та цілеспрямованість грузинського народу.
Парламент Грузії 14 травня у третьому читанні остаточно схвалив закон “Про прозорість іноземного впливу” (закон про “іноагентів”), попри масштабні протести громадян.
А вже 3 червня спікер парламенту Грузії Шалва Папуашвілі підписав закон про «іноагентів» («Про прозорість іноземного впливу»). Про це він повідомив на брифінгу у будівлі законодавчого органу.
Українська делегація поїде у Лондон на переговори щодо перемир'я.
Станом на зараз серед українських католицьких церков є лише один кардинал, що може голосувати за наступного Папу — єпископ…
З понад 60 тисяч зниклих близько 10 тисяч осіб мають підтверджений статус полонених. Частину з…
До позапланового моніторингу потрапила зокрема Київська міська лікарня №18.
Пєсков також стверджує, що російський диктатор «неодноразово говорив про готовність до переговорів з українською стороною».
Диктатор РФ повторив наратив роспропаганди, виправдовуючи удар російської армії.