Categories: Без рубрики

У Києві щороку понад 4000 людям діагностують цукровий діабет. Як запобігти захворюванню?

Щороку від 4 000 до 4 500 киян дізнаються про діагноз «цукровий діабет». Загалом у столиці лікарі зареєстрували 74 тисячі таких хворих.

Про це повідомила директорка Департаменту охорони здоров’я КМДА Валентина Гінзбург.

Посадовиця пояснила, що цукровий діабет — небезпечне хронічне захворювання, за якого підшлункова залоза не виробляє достатньої кількості гормону інсуліну або організм не може його ефективно використовувати.

Підступність цукрового діабету полягає в тому, що він довго може підривати здоров’я зсередини абсолютно непомітно, нічим себе не викриваючи.

Перші симптоми — нічна спрага, швидка втомлюваність, втрата ваги, надмірне відчуття голоду — свідчать вже про значну шкоду, яку хвороба встигла завдати людині

Небезпека захворювання насамперед полягає у важких ускладненнях, які настають у разі пізнього виявлення або за відсутності адекватного лікування цукрового діабету.

Серед них, наприклад, ниркова недостатність, що може призвести до повної відмови нирок; ураження сітківки очей (діабетична ретинопатія), що загрожує людині сліпотою; виникнення хронічних виразок, через інфікування яких часто може потребуватися ампутація кінцівок; удвічі-втричі підвищений ризик розвитку інфаркту та інсульту тощо

Директорка департаменту зазначила, що до груп підвищеного ризику входять люди з діабетом у родинному анамнезі, з ожирінням, пацієнти з хронічним панкреатитом, хворі на атеросклероз та гіпертонічну хворобу. Також у групі ризику жінки, які народили дитину вагою більше 4,5 кг і менше 2,5 кг, матері дітей із порушеннями розвитку, жінки, у яких в анамнезі викидень або народження мертвої дитини.

Ніхто не застрахований від цукрового діабету, проте досить просто вберегтися від розвитку його ускладнень. Усього два правила: періодично вимірювати рівень цукру, якщо здорові та почуваєтеся добре, і неухильно дотримуватися всіх рекомендацій лікарів, якщо діагноз вже поставлений.

Якщо запобігти діабету 1 типу неможливо, то ризик розвитку діабету 2-го можна мінімізувати, дотримуючись здорового способу життя, складовими якого є рухлива активність, правильне харчування з мінімальним вмістом цукру та насичених жирів, підтримання нормальної ваги.

До речі, в Центрі здоров’я розповіли, як велика кількість солодощів може розвинути цукровий діабет.  ЦД 2 типу — це метаболічна хвороба, що проявляється тривалим підвищенням рівня цукру в крові вище норми. Він виникає, коли організм стає стійким до гормону інсуліну та розвивається інсулінорезистентність.

Recent Posts

У Варшаві привітали Путіна персональною скульптурою у вигляді пеніса

У Варшаву привезли скульптуру російського диктатора Володимира Путіна в образі чоловічого статевого органу.

7 хв. ago

Актори Молодого театру після вистави нагадали про справу Андрія Білоуса, якого звинувачують у домаганнях

Актори й акторки нагадали, що Андрій Білоус, режисер вистави, фігурує у справі про сексуальне насильство.…

12 хв. ago

Правоохоронці затримали проректора Нацакадемії прикордонної служби у Хмельницькому

Державне бюро розслідувань затримало заступника ректора Національної академії Державної прикордонної служби України імені Богдана Хмельницького.

19 хв. ago

9 травня у Києві зафіксовано провокації із забороненою символікою

У п'ятницю, 9 травня, в центрі Києва правоохоронці зафіксували кілька порушень під час покладання квітів…

39 хв. ago

Як був обраний Папа Лев XIV: що відбувалося під час конклаву

8 травня конклав кардиналів обрав Папою Римським кардинала Роберта Френсіса Прево. Це перший американець на…

58 хв. ago

ДБР викрило військових, які продавали фермерам пальне, призначене для ЗСУ

Працівники Державного бюро розслідувань викрили схему розкрадання пального, призначеного для потреб Збройних сил України.

1 годину ago