Про це повідомила директорка Департаменту охорони здоров’я КМДА Валентина Гінзбург.

Посадовиця пояснила, що цукровий діабет — небезпечне хронічне захворювання, за якого підшлункова залоза не виробляє достатньої кількості гормону інсуліну або організм не може його ефективно використовувати.

Підступність цукрового діабету полягає в тому, що він довго може підривати здоров’я зсередини абсолютно непомітно, нічим себе не викриваючи.

Перші симптоми — нічна спрага, швидка втомлюваність, втрата ваги, надмірне відчуття голоду — свідчать вже про значну шкоду, яку хвороба встигла завдати людині

Небезпека захворювання насамперед полягає у важких ускладненнях, які настають у разі пізнього виявлення або за відсутності адекватного лікування цукрового діабету.

Серед них, наприклад, ниркова недостатність, що може призвести до повної відмови нирок; ураження сітківки очей (діабетична ретинопатія), що загрожує людині сліпотою; виникнення хронічних виразок, через інфікування яких часто може потребуватися ампутація кінцівок; удвічі-втричі підвищений ризик розвитку інфаркту та інсульту тощо

Директорка департаменту зазначила, що до груп підвищеного ризику входять люди з діабетом у родинному анамнезі, з ожирінням, пацієнти з хронічним панкреатитом, хворі на атеросклероз та гіпертонічну хворобу. Також у групі ризику жінки, які народили дитину вагою більше 4,5 кг і менше 2,5 кг, матері дітей із порушеннями розвитку, жінки, у яких в анамнезі викидень або народження мертвої дитини.

Ніхто не застрахований від цукрового діабету, проте досить просто вберегтися від розвитку його ускладнень. Усього два правила: періодично вимірювати рівень цукру, якщо здорові та почуваєтеся добре, і неухильно дотримуватися всіх рекомендацій лікарів, якщо діагноз вже поставлений.

Якщо запобігти діабету 1 типу неможливо, то ризик розвитку діабету 2-го можна мінімізувати, дотримуючись здорового способу життя, складовими якого є рухлива активність, правильне харчування з мінімальним вмістом цукру та насичених жирів, підтримання нормальної ваги.

До речі, в Центрі здоров’я розповіли, як велика кількість солодощів може розвинути цукровий діабет. ЦД 2 типу — це метаболічна хвороба, що проявляється тривалим підвищенням рівня цукру в крові вище норми. Він виникає, коли організм стає стійким до гормону інсуліну та розвивається інсулінорезистентність.