Угорщина і Росія підписали графік будівництва атомної електростанції «Пакш II».
Фото: Петер Сійярто/Facebook
Про це повідомив очільник МЗС Угорщини Петер Сіярто.
Цей документ підписували Сіярто і генеральний директор Росатому Олексій Ліхачов.
Міністр закордонних справ Угорщини Петер Сіярто розповів про враження від цієї угоди
Це був довгий шлях, але нарешті робота буде пов’язана з реальним будівництвом, а не з паперами.
Також Сіярто й Ліхачов відвідали будівельний майданчик у місті Пакш.
«Пакш II» – це проєкт розширення атомної електростанції вартістю 12 мільярдів євро, його провадять під керівництвом Росатома й фінансують переважно коштом російського державного кредиту. У 2023 році Управління з атомної енергетики Угорщини видало дозвіл на цей проєкт.
Нагадаємо, наприкінці жовтня Угорщина знову заблокувала транш на 500 мільйонів євро з Європейського фонду миру для військової допомоги України. Раніше держава блокувала це рішення, адже Україна внесла OTP Bank до переліку міжнародних спонсорів війни. Однак НАЗК уже давно виключило угорський банк з цього переліку.
Також влада Угорщини далі підтримує тісні зв’язки з країною-агресоркою. Так, 17 жовтня прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан та президент РФ Володимир Путін провели зустріч у Китаї, на полях пекінського саміту.
Після чого в Угорщині анонсували великий опозиційний мітинг на чолі з міським головою Будапешта. Активісти виступили проти диктатури Орбана. Крім цього, депутати опозиційної парламентської фракції «Моментум» облили червоною фарбою паркан біля офісу прем’єра Угорщини у Будапешті на знак протесту.
А поки інші країни Європи активно шукають альтернативу російським енергоносіям, Угорщина збільшує імпорт газу з РФ.
Згодом прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан відзначився скандальною заявою у річницю придушення радянськими військами революції 1956 року. Під час виступу у місті Веспрем він порівняв членство Угорщини в ЄС з більш ніж сорокарічною радянською окупацією його країни. Це висловлювання викликало обурення у європейських лідерів.
Угорщина вже давно стала «білою вороною» у європейській сім’ї. Видання The Guardian писало, що голова угорського уряду нині ізольований у Європейському Союзі сильніше, ніж будь-коли раніше, і в ЄС очікують дедалі більше проблем із Будапештом.
Своєю чергою, прем’єр-міністерка Естонії Кая Каллас наголошувала, що Угорщина стає проблемою для Європейського Союзу, тож її необхідно розв’язати, оскільки зберігати єдність стає дедалі складніше.
Зокрема, наступного тижня у столиці відбудуться культурні події музеїв, театрів і бібліотек.
Керолайн Левітт прокоментувала вчорашню розмову Трампа та Зеленського, зазначивши, що це був гарний дзвінок.
Зображення закріпили на стіні Нарвського замку, що виходить у бік РФ — його добре видно…
У дописі словацький премʼєр звертається до глави дипломатії ЄС як "люба Кає", зацитувавши її слова…
За інформацією посольства, на першому етапі проєкт буде реалізовано в чотирьох академічних регіонах Франції: Паризький…
Обмеження триватимуть 10 травня з 5:38 до 12:00.