В Міністерстві оборони вважають, що військовозобов'язані українці мають достатньо можливостей оновити свої військово-облікові дані до 16 липня і тому не підтримують подовження цих строків.
KYIV, UKRAINE – MAY 2: Males of conscription age wait their turn to military commissariat to update their data on May 2, 2024 in Kyiv, Ukraine. Long queues at military commissariats whose primary task is recruiting military personnel, are also caused by the passing of the law on mobilization, which imposes on males of conscription age the obligation to update their data. Due to long queues, the Ukraine's Ministry of Defense plans to introduce the online appointment scheduling to military commissariats. (Photo by Yan Dobronosov/Global Images Ukraine via Getty Images)
Про це розповів речник МОУ старший лейтенант Дмитро Лазуткін в ефірі національного телемарафону.
За його словами, Міністерство оборони на цей час не підтримує цей законопроєкт і не вважає доцільним продовження терміну з 60 до 150 днів для оновлення даних, тому що наразі існують можливості оновити ці дані в ТЦК та СП, ЦНАПах та (додатку) “Резерв+”, де це зробити можна за лічені хвилини.
Всі військовозобов’язані, призовники та резервісти можуть це зробити. Тому ми не бачимо сенсу подовжувати цей термін. Зараз потрібно негайно оновити військово-облікову базу, щоб усвідомлювати, скільки українців придатні захищати Батьківщину”.
На уточнювальне запитання Лазуткін зазначив, що станом на ранок 27 червня, 2 мільйони 430 тисяч військовозобов’язаних українців оновили свої дані, з них – 1 млн 852 тисячі – через застосунок “Резерв+”.
У зв’язку з нещодавніми змінами у законі про мобілізацію всі військовозобов’язані повинні оновити свої дані протягом 60 днів. Це можна зробити кількома способами, зокрема через електронний кабінет військовозобов’язаного у мобільному додатку “Резерв+”.
Крім того, з 18 червня “Резерв+” має QR-код, що позбавляє необхідності носити з собою паперовий військовий квиток.
Водночас у мережі скаржаться, що у “Резерв+” не у всіх з’явилось оновлення.
Міністерство оборони України прокоментувало причину і пояснило, як розв’язати проблему. Деталі — читайте в матеріалі КИЇВ24.
Спеціальний посланник президента США з питань Близького Сходу Стів Віткофф може приїхати в Росію після серії консультацій у Лондоні.
Дедалі більше країн Європи розглядають модель вливання грошей в українську оборонну промисловість замість відправки зброї.
Німеччина може втратити шанс увійти до складу Ради Безпеки ООН у 2027 році, якщо очільницю німецького МЗС Анналену Бербок…
Китайські вчені успішно випробували неядерну водневу бомбу, утворивши вогняну кулю тривалістю у 15 разів довше…
Папа Римський Франциск на Великдень 20 квітня зустрівся у Ватикані з віцепрезидентом США Джей Ді Венсом.
Росія висунула звинувачення полоненому австралійцю Оскару Дженкінсу, який воював на боці України як доброволець.