Про це розповів речник МОУ старший лейтенант Дмитро Лазуткін в ефірі національного телемарафону.

За його словами, Міністерство оборони на цей час не підтримує цей законопроєкт і не вважає доцільним продовження терміну з 60 до 150 днів для оновлення даних, тому що наразі існують можливості оновити ці дані в ТЦК та СП, ЦНАПах та (додатку) “Резерв+”, де це зробити можна за лічені хвилини.

Всі військовозобов’язані, призовники та резервісти можуть це зробити. Тому ми не бачимо сенсу подовжувати цей термін. Зараз потрібно негайно оновити військово-облікову базу, щоб усвідомлювати, скільки українців придатні захищати Батьківщину”.

На уточнювальне запитання Лазуткін зазначив, що станом на ранок 27 червня, 2 мільйони 430 тисяч військовозобов’язаних українців оновили свої дані, з них – 1 млн 852 тисячі – через застосунок “Резерв+”.

Закон про мобілізацію і застосунок “Резерв +”

У зв’язку з нещодавніми змінами у законі про мобілізацію всі військовозобов’язані повинні оновити свої дані протягом 60 днів. Це можна зробити кількома способами, зокрема через електронний кабінет військовозобов’язаного у мобільному додатку “Резерв+”.

Крім того, з 18 червня “Резерв+” має QR-код, що позбавляє необхідності носити з собою паперовий військовий квиток.

Водночас у мережі скаржаться, що у “Резерв+” не у всіх з’явилось оновлення.

Міністерство оборони України прокоментувало причину і пояснило, як розв’язати проблему. Деталі — читайте в матеріалі КИЇВ24.