Кремль запропонував адміністрації президента США Дональда Трампа угоду щодо російських природних ресурсів.
Про це повідомив один з учасників делегації РФ Кирило Дмитрієв перед початком переговорів у Саудівській Аравії, пише The Moscow Times.
Дмитрієв зазначив, що у великих американських нафтових компаній в Росії був “дуже успішний бізнес”, а від санкцій проти країни вони нібито втратили $300 мільярдів.
“Ми віримо, що в якийсь момент вони повернуться, тому що чому б вони стали відмовлятися від можливості доступу до російських природних ресурсів, яку давала їм Росія?” – додав Дмитрієв.
До повномасштабної війни в Україні лише одна велика американська компанія видобувала нафту в Росії – це Exxon Mobil, якій належить 30% у проєкті “Сахалін-1”.
Після введення санкцій компанія оголосила про вихід із проєкту, але продати частку так і не змогла. Спочатку передбачалося, що це станеться 2023 року, проте Кремль двічі продовжував терміни – востаннє до кінця 2026 року.
Після початку повномасштабної війни про вихід з РФ також оголосили провідні американські нафтосервісні компанії – Halliburton, Schlumberger і Baker Hughes, за допомогою яких у країні вдалося відновити видобуток після обвалу в останні роки СРСР.
Нагадаємо, Україна запропонувала США доступ до своїх рідкісноземельних мінералів за військову допомогу у війні з РФ.
Як пише The Economist, глава міністерства фінансів США Скотт Бессент під час візиту до Києва виділив президенту України Володимиру Зеленському лише годину на те, щоб обміркувати запропоновану угоду щодо рідкісних земельних мінералів і надати свою згоду.
Зеленський хотів би бачити в угоді гарантії безпеки та продовження фінансової та військової підтримки. Проте у документі, який надав Бессент, було лише сказано про надання США доступу до видобутку рідкісноземельних ресурсів на $500 мільярдів.
Раніше Reuters повідомило, що під час Мюнхенської безпекової конференції президент України висловив занепокоєння з приводу угоди щодо інвестицій в українські корисні копалини. Один співрозмовник видання розповів, що Зеленського просили підписати “щось, чого він не мав можливості прочитати”.
Пізніше повідомлялось, що Україна передала доопрацьований документ американській стороні.
Віцепрем’єр-міністерка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України — міністерка юстиції України Ольга Стефанішина зазначила, що Україна “не відмовлялася” від запропонованої США угоди щодо критичних мінералів, яка ще обговорюється. “Ми очікуємо, що вона буде підписана”, — сказала вона.
Стефанішина була частиною української делегації на Мюнхенській безпековій конференції, де брала участь у двосторонній зустрічі з віцепрезидентом США Джей Ді Венсом разом із президентом Володимиром Зеленським.
Конфлікт між Індією та Пакистаном загострюється на тлі змін світового порядку
Кошти підуть на покриття критично важливих видатків бюджету.
Столиці країн Євросоюзу закликають офіційний Брюссель утриматися від будь-яких потенційних заходів у відповідь на мита…
Голосіївський районний суд Києва 1 квітня наклав арешту історичну будівлю готелю Військово-Микільського монастиря в центрі…
У рівненській школі між учителем та ученицею сталася сутичка, під час якої школярка вдарила педагога…
Російські війська завдали авіаційного удару по багатоповерховому житловому будинку в місті Костянтинівка Донецької області –…