Між Трампом та Путіним існує угода про взаємообмін, яка полягає у тому, що Путін надає Трампу підтримку на виборах президента, а Трамп блокує всіма можливими способами надання допомоги Україні.
OSAKA, JAPAN - JUNE,28 (RUSSIA OUT) U.S. President Donald Trump (R) and Russian President Vladimir Putin (L) attend their bilateral meeting at the G20 Osaka Summit 2019, in Osaka, Japan, June,28,2019. Vladimir Putin has arrived to Japan to partcipate the G20 Osaka Summit and to meet U.S.President Donald Trump. (Photo by Mikhail Svetlov/Getty Images)
Про це розповів в етері КИЇВ24 український дипломат, експерт-міжнародник Руслан Осипенко.
Я до цього часу сумніваюся, що допомогу Україні поставлять на голосування та приймуть її. Я казав раніше, що є стратегічні домовленості між Трампом і Путіним. Допомога тут ключ до цих домовленостей. Трамп стримує допомогу Україні, створюючи вікно можливостей для Путіна, а Путін активізується, щоб примусити Україну сісти за стіл перемовин і підписати капітуляцію.
За словами Осипенка, угода між Путіним і Трампом не дає другому послабити”хватки” навколо проєкту про допомогу. Адже якщо він хоче перемогти, йому потрібна підтримка Путіна.
Натомість Путін дає підтримку Трампу і ботами в інформаційній сфері, щоб просунути його у крісло президента США. Якщо Трамп відпускає цей важіль, то зменшуються його шанси на прихід у крісло президента. Тому я до кінця не вірю, що Трамп випустить з рук цей важіль.
Для схвалення допомоги потрібна згода обох палат Конгресу. Сенат контролюють прихильники президента-демократа Байдена, а в нижній Палаті представників більшість у республіканців.
Демократичний Сенат затвердив пакет допомоги ще на початку лютого, причому крім демократів “за” проголосувала й половина республіканської меншини. Законопроєкт, швидше за все, легко пройшов би й республіканську нижню палату, проте спікер Майк Джонсон відмовляється виносити його на голосування.
Причина – опозиція з боку ультраправих прихильників Трампа, республіканського кандидата на листопадових президентських виборах. Вони вимагають пов’язати виділення грошей Україні то з міграцією через мексиканський кордон, то з ліцензуванням експорту зрідженого газу.
Остання умова — оформити частину допомоги в кредит. Демократи навіть йдуть назустріч, але і компромісні варіанти не доходять до голосування.
Тим часом Джонсон уже оприлюднив окремі законопроєкти щодо допомоги Україні та Ізраїлю. Спікер Палати представників США Майк Джонсон представив чотири окремі законопроєкти щодо допомоги Україні, Ізраїлю, Тайваню та про пріоритети національної безпеки.
Американська корпорація Apple планує перенести складання iPhone, що продаються у США, до Індії у 2026 році.
Держпідприємство "Державний оператор тилу" Міністерства оборони 11 квітня скасувало торги на закупівлю 15 тисяч комплектів…
Національний банк вважає, що повна конфіскація знерухомлених російських активів на користь України не матиме значного…
Міністр оборони США Піт Гегсет остерігається можливості звільнення після низки скандалів, пов’язаних із витоками чутливої…
24 квітня відбулась координаційна нарада організаційного комітету платформи соціально-відповідального бізнесу «Дітям наших Захисників». Команда авіакомпанії…
У Києві в межах підготовки до наступного опалювального сезону продовжують заміну найбільш проблемних теплових мереж.…