Про це розповів в етері КИЇВ24 український дипломат, експерт-міжнародник Руслан Осипенко.

Я до цього часу сумніваюся, що допомогу Україні поставлять на голосування та приймуть її. Я казав раніше, що є стратегічні домовленості між Трампом і Путіним. Допомога тут ключ до цих домовленостей. Трамп стримує допомогу Україні, створюючи вікно можливостей для Путіна, а Путін активізується, щоб примусити Україну сісти за стіл перемовин і підписати капітуляцію.

За словами Осипенка, угода між Путіним і Трампом не дає другому послабити”хватки” навколо проєкту про допомогу. Адже якщо він хоче перемогти, йому потрібна підтримка Путіна.

Натомість Путін дає підтримку Трампу і ботами в інформаційній сфері, щоб просунути його у крісло президента США. Якщо Трамп відпускає цей важіль, то зменшуються його шанси на прихід у крісло президента. Тому я до кінця не вірю, що Трамп випустить з рук цей важіль.

Чому США затягують з допомогою

Для схвалення допомоги потрібна згода обох палат Конгресу. Сенат контролюють прихильники президента-демократа Байдена, а в нижній Палаті представників більшість у республіканців.

Демократичний Сенат затвердив пакет допомоги ще на початку лютого, причому крім демократів “за” проголосувала й половина республіканської меншини. Законопроєкт, швидше за все, легко пройшов би й республіканську нижню палату, проте спікер Майк Джонсон відмовляється виносити його на голосування.

Причина – опозиція з боку ультраправих прихильників Трампа, республіканського кандидата на листопадових президентських виборах. Вони вимагають пов’язати виділення грошей Україні то з міграцією через мексиканський кордон, то з ліцензуванням експорту зрідженого газу.

Остання умова — оформити частину допомоги в кредит. Демократи навіть йдуть назустріч, але і компромісні варіанти не доходять до голосування.

Тим часом Джонсон уже оприлюднив окремі законопроєкти щодо допомоги Україні та Ізраїлю. Спікер Палати представників США Майк Джонсон представив чотири окремі законопроєкти щодо допомоги Україні, Ізраїлю, Тайваню та про пріоритети національної безпеки.