Categories: Без рубрики

Україна та Угорщина почали торгувати електроенергією за європейськими правилами

Україна почала торгувати електроенергією з Угорщиною за європейськими правилами. Це вже п'ята країна, яка долучилася до подібного комерційного обміну.

Про це йдеться в повідомленні «Укренерго».

Зазначається, що у четвер, 22 лютого, компанія провела перші спільні аукціони з розподілу доступу до міждержавних інтерконекторів між Україною та Угорщиною на європейській універсальній платформі розподілу JAO (Joint Allocation Office).

Тож вже зранку 23 лютого Україна експортує електрику в Словаччину, Угорщину, Польщу, Румунію та Молдову. Загальний обсяг  складає 2 793 МВт·год, з максимальною потужністю в окремі години до 295 МВт.

Імпорт електроенергії здійснюється в ранкові та вечірні години зі Словаччини, Угорщини, Польщі, Румунії, а також в нічні години з Молдови. Загальний обсяг — 1018 МВт·год, з максимальною потужністю в окремі години до 194 МВт.

З 1 грудня технічна можливість імпорту електроенергії з Європи до України та Молдови складає 1700 МВт.

Відомо, що у листопаді 2023 року українську енергосистему повністю синхронізували з європейською.  У березні 2022 року Україна екстрено приєдналася до європейської енергосистеми. У такий спосіб країна проявила стійкість енергосистеми в ізольованому режимі під час повномасштабної російської агресії.

Однак для того, щоб перейти з екстреної на постійну синхронну роботу з ENTSO-E, «Укренерго» мало завершити виконання всіх технічних умов, про які оператор домовлявся з європейськими партнерами ще у 2017 році.

До синхронізації енергосистема України була інтегрована до спільної енергосистеми країн колишнього СРСР — Росії та Білорусі. Це дозволяло Україні здійснювати торгівлю електроенергією з цими країнами. Натомість продавати електроенергію країнам ЄС Україна майже не могла.

Нагадаємо, 6 лютого Генеральний директор Міжнародного агентства з ядерної енергії (МАГАТЕ) Рафаель Маріано Гроссі прибув з візитом до Києва та вже провів зустріч з очільниками Міністерства енергетики, Держатомрегулювання та Енергоатому. МАГАТЕ вже протягом кількох місяців намагається налагодити постійну присутність своїх експертів на ЗАЕС, яка з початку березня 2022 року перебуває під контролем російських окупантів.

Recent Posts

Чеський ексхокеїст Гашек заявив, що колишній президент рф Мєдвєдєв погрожував йому вбивством

Чеський ексхокеїст Домінік Гашек заявив, що колишній президент Росії Дмітрій Мєдвєдєв погрожував йому вбивством.

21 хв. ago

Стів Віткофф планує знову приїхати до Москви

Цього тижня очікується черговий візит посланця Трампа Віткоффа до Москви.

22 хв. ago

Єврокомісія відзначила «небачену раніше» швидкість руху України до Євросоюзу

Процес скринінгу (перевірка відповідності українського законодавства законодавству ЄС) у рамках перемовин з Україною про вступ…

24 хв. ago

Швейцарська компанія Roche інвестує $50 млрд у США на тлі тарифної політики Трампа

Компанія заявила, що інвестує 50 мільярдів доларів у Сполучені Штати протягом наступних п'яти років, створивши…

26 хв. ago

Мільярдер Бернар Арно звинуватив ЄС у провалі перемовин зі США. Фон дер Ляєн відповіла

Бернар Арно, найбагатша людина Європи та генеральний директор імперії предметів розкоші LVMH, розкритикував Європейський Союз…

32 хв. ago

Понад сотню керівників вишів США підписали заяву проти освітньої політики Трампа

Автори заяви, які представляють американські виші, розповіли про "безпрецедентне й надмірне політичне втручання, яке тепер…

35 хв. ago