Categories: Без рубрики

Їсти, спати, кохати. Дієтологиня розповіла, що потрібно робити аби не бути в депресії наприкінці зими

Від тривалого малорухливого способу життя, зловживання не дуже здоровою їжею, психоемоційних переживань, безсоння, побільшало пацієнтів із порушеннями вегетативної нервової системи.

Дієтологиня Оксана Скиталинська навела список порад, як харчуватися в період поганого настрою та стресу.

Скиталинська починає з того, що якщо не почати виділяти час на себе, руйнівна дія стресу буде збільшуватися експоненціально.

«Фоном» для цих відчуттів є біохімічні процеси на рівні нейромедіаторів, які, зокрема, утворюються з амінокислот, які у нашій їжі. Ключовим мінералом для утворення всіх нейромедіаторів є магній.

Його можна отримати з горіхів, там багато магнію.

Також важлива глутамінова кислота. Вона захищає мозок від пошкоження аміаком, який може накопичуватися в мозку при активній роботі нон-стоп, а також для синтезу гальмівного нейромедіатора ГАМК (гама аміномасляної кислоти). Глутамінової кислоти багато в нежирному неміцному бульйоні.

Для балансу роботи нервової системи важливий синтез гальмівних нейромедіаторів — серотоніну і дофаміну. Дофамін потрібнй для прийняття рішень, при його дефіциті розвивається агресивність, депресія, розсіяність. На додачу до горіхів вживайте ягоди, вони багаті вітаміном С та біофлавоноїдами, вони є посередниками в балансі нейромедіаторів.

“Серотонін – нейромедіатор гарного настрою. Щоб він утворився, потрібно, щоб амінокислота триптофан потрапила в мозок, а “провести” її туди може інсулін. Приготуйте собі індичку або курку під кисло-солодким журавлиново-медовим соусом і норма серотоніну буде забезпечена”, – радить лікарка.

Також вона зазначила про мелатонін – тому треба добре спати.

Окрім цього, дієтологиня радить не забувати про рух.

“Бо всякий стрес мобілізує ресурси тіла — судини розширюються, м’язи наповнюються кров’ю, очі краще бачать, мозок активніше працює, тиск, рівень цукру і холестерину підвищуються. В такі моменти не до їжі. Якщо не “випустити пару”, запуститься ланцюг реакцій, внаслідок чого пригнічується робота імунної системи, травлення та засвоєння поживних речовин, зростає ризик онкозахорювань, діабету 2 типу, ревматоїдного артриту, панічних атак, депресії, безсоння, швидкого старіння”, – йдеться в дописі.

На останок Скиталинська радить не ігнорувати баню або сауну, масаж, медитацію та просто танцювати та співати. Це сприятливо діє на вегетативну нервову систему.

Фото: facebook

Recent Posts

Без припинення вогню закінчити війну неможливо — Зеленський

Без безумовного припинення вогню закінчити війну неможливо.

32 хв. ago

У Путіна кажуть, що не бояться нових санкцій

Речник глави РФ Владіміра Путіна Дмітрій Пєсков заявив, що Москва не боїться нових санкцій з…

43 хв. ago

Індія і Пакистан погодилися на негайне припинення вогню

Індія та Пакистан домовилися про повне і негайне припинення вогню.

1 годину ago

Парад у Москві показав, що у Кремля достатньо союзників і мало інтересу до миру — Bloomberg

Поки російський диктатор Владімір Путін і голова КНР Сі Цзіньпін зміцнюють зв’язки на параді в Москві, президент США…

2 години ago

Переговори між США і Китаєм у Швейцарії будуть затяжними – Reuters

Нестабільна ситуація напередодні женевських переговорів підкреслила глибоку недовіру і розбіжності в стилях переговорів між командою…

2 години ago

Німеччина засекретить дані про постачання зброї в Україну — медіа

Новий німецький уряд після трьох років прозорості вирішив значною мірою тримати в таємниці інформацію про…

2 години ago