Про це повідомили в прес-службі Фонду енергоефективності.
Програма «Енергодім» – це державна програма, що передбачає часткове відшкодування витрат на заходи з енергоефективності в розмірі 40% вартості прийнятних заходів/робіт для пакету «Легкий» та 50% для пакету «Комплексний». Зокрема передбачається досягнення середнього рівня економії споживання енергетичних ресурсів за сукупністю всіх проектів, що фінансуються в межах цієї Програми принаймні у 20 %.
Важливо, що «Енергодім» діє на всій території України, крім тимчасово окупованих територій.
Фінансується програма за рахунок коштів Держбюджету України, співфінансується коштом ЄС та Уряду Німеччини, реалізується у співпраці з Міжнародною фінансовою корпорацією (IFC – Група Світового банку), за підтримки Німецького товариства міжнародного співробітництва (GIZ в Україні) та Програми розвитку ООН (ПРООН в Україні).
Переваги програми «Енергодім» для громад:
- модернізація житлового фонду;
- додаткові інвестиції в економіку;
- економія енергоресурсів;
- скорочення споживання газу;
- скорочення викидів СО2.
Участь у програмі «Енергодім» дозволить вам:
- зменшити рахунки за комунальні послуги;
- поліпшити зовнішній вигляд та технічний стан будівлі;
- підвищити комфорт та умови проживання;
- підвищити вартість нерухомості;
- зменшити викиди СО2;
- зменшити рахунки за опалення на 50%
Окрім цього, фахівці Фонду разом із партнерськими організаціями можуть проводити навчання за обраними темами щодо програми «Енергодім» для співробітників профільних відділів або департаментів громади.
Види навчання:
- вебінари (з переліком всіх вебінарів, за яким Фонд проводить навчання можна ознайомитись тут);
- офлайнові семінари;
- відеокурси;
- навчання для правильної комунікації громада-ОСББ (вміння правильно презентувати програму «Енергодім», мотивуючі та заохочувальні презентації);
- деталізовані вебінари по технічним, юридичним, фінансовим аспектам програми «Енергодім» (експертні поради щодо всіх умов участі у програмі «Енергодім»).
Важливо, що Фонд надасть усі матеріали, необхідні для навчання (презентаційні матеріали, розрахунки, приклади, проекти тощо). Громадам також пропонується визначитися, фахівці яких відділів повинні пройти навчання, обрати формат та перелік тем для вивчення. Водночас фахівці Фонду спланують оптимальний варіант навчання для громад, грунтуючись на визначеній потребі.
Фото: скріншот