Хто ми й що робимо
Ми — аудіовізуальне медіа «Телеканал “Київ”».
Ми — єдиний офіційний мовник столиці України.
Наша місія — діяти в інтересах суспільства, задовольняти інтереси всієї нашої аудиторії, надаючи неупереджені, якісні та оригінальні матеріали й послуги, що інформують, навчають і розважають.
Ми завжди знаємо перші, що, де й коли відбувається в Києві, з перевірених первинних джерел інформації.
1995 року наш канал заснувала Київська міська рада. Відтоді ми працюємо у новинному форматі наживо й висвітлюємо всі найважливіші події, які цікавлять глядачів.
Ми прагнемо збудувати незалежне медіа, на редакційну політику якого не впливають бізнеси та владні структури, напрямок розвитку нашої редакційної політики визначається лише нашою командою. Цього вимагає Закон «Про медіа» від місцевих публічних мовників. Міські органи влади не втручаються в редакційну політику та роботу журналістів, що затверджено відповідною двосторонньою угодою.
З моменту початку повномасштабної агресії рф тримаємо руку на пульсі та оперативно інформуємо киян про злочини росіян і найважливіші воєнні події, захищаємо їх від фейків, дезінформації, пропаганди та російських інформаційних впливів.
Ідеї й цінності, які ми сповідуємо
З моменту заснування вважаємо своїм обов’язком дотримання професійних стандартів і принципів об’єктивної журналістики. Головною метою роботи є оперативне, різностороннє й правдиве інформування глядацької аудиторії про всі важливі події в столиці та за її межами, а також про все, що має суспільний інтерес й вагу. Ми робимо це цілодобово у максимально доступній й зрозумілій для глядача формі. Повнота й різнобічна подача інформації, й водночас її лаконічність і точність — основоположні принципи роботи редакції.
Ми вважаємо своїм пріоритетним завданням гарантувати людям отримання правдивої й повної інформації про факти та події, які мають вплив на їхнє життя.
Ми дотримуємось Кодексу етики українського журналіста і Декларації принципів поведінки журналіста Міжнародної федерації журналістів. Стандарти журналістики є пріоритетом для нас. Зокрема баланс думок, точність, оперативність, відокремлення фактів від коментарів, правдивість, повнота інформації. Для нас важливі довіра аудиторії, свобода висловлення, незалежність, відповідність нашої роботи суспільним інтересам, чесність і точність, неупередженість, захист вразливих груп, уникнення невиправданих правопорушень, повага до приватності.
Маємо визнати, що час від часу ми робимо помилки. Але вважаємо головним, що ми визнаємо їх і намагаємося виправляти це.
Редакція дотримується Конституції України, Законів України «Про медіа» і «Про рекламу», інших українських нормативно-правових актів; принципів і положень Хартії основних прав Європейського Союзу, Конвенції про захист прав людини й основоположних свобод.
Аби робота нашого медіа відповідала європейським стандартам, команда регулярно відстежує й аналізує новели європейського законодавства, що захищає свободу медіа на рівні Європейського союзу. До прикладу, нещодавно підписаний Європейський акт про свободу медіа (European Media Freedom Act, EMFA). Телеканал через уповноважених представників бере участь у розробці документів, які регулюють роботу медіа, в тому числі стосуються імплементації норм міжнародного права.
Етичні принципи
Ми вважаємо права і свободи людини найважливішою цінністю.
Ми не допускаємо жодних проявів дискримінації у будь-якій формі: дискримінації за расовою, етнічною чи національною незалежністю; ксенофобії, дискримінації за сексуальною орієнтацією чи гендерною ідентичністю, за ознакою походження людини, її соціальним чи майновим станом, за віком (ейджизм), віросповіданням, культурою, дискримінації за належністю до певної територіальної чи етнічної групи, родом і характером занять, місцем проживання, а також проявів бодішеймінгу тощо.
До етеру або публікації на нашому сайті не допускаються расистські, ксенофобські, гомофобні матеріали.
Редакція уникає сексистських та зневажливих висловлювань, контролює коректне застосування журналістами понять, що характеризують ЛГБТ-спільноту, людей з інвалідністю тощо.
Телеканал «Київ» веде мовлення виключно українською мовою. Іншомовні коментарі, тексти та інтерв’ю перекладаються та адаптуються. Ми стежимо за чистотою української мови, яка звучить в етері, не допускаємо її спотворення, проявів суржику чи русизмів, використання експертами чи гостями студії ненормативної лексики.
Ми вважаємо неприпустимим пряме чи завуальоване виправдання злочинів росіян проти українського народу й державності.
Редакція не допускає до етеру або публікації на сайті каналу матеріалів, що можуть завдати шкоди фізичному, інтелектуальному, духовному розвитку неповнолітніх; матеріалів, що містять сцени насильницьких дій, знущання з тварин; пропаганду тютюнопаління, вживання алкоголю або наркотиків; які є дискримінаційними та/або розпалюють ненависть, ворожнечу між окремими категоріями чи групами людей.
Як ми працюємо з інформацією
Формулюючи теми й готуючи матеріали, добираючи інформаційні приводи, ми виходимо з інтересів цільової аудиторії — жителів столиці.
Більшість новин, які висвітлюються в етері телеканалу, є ексклюзивними: їх повідомляють наші кореспонденти з локацій подій у місті. Крім того, ми оприлюднюємо новини, створені на основі повідомлень, взятих із перевірених першоджерел. Новини, взяті з першоджерел, ми редагуємо відповідно до редакційних стандартів написання новин. У кінці новин, взятих із інших медіа, повідомляємо їхнє джерело.
При роботі із соцмережами ми намагаємося отримати безпосереднє підтвердження інформації з першоджерел та провести додаткове дослідження обставин події. Соціальні мережі не можуть бути єдиним джерелом інформації для новин (за винятком ситуацій, коли соцмережі є верифікованими каналами органів державної влади, або коли інші джерела недоступні).
Новини подаються безсторонньо, неупереджено та відповідно до професійних стандартів та етичних принципів журналістики. У новинах ми перевіряємо факти, посилаємося на конкретні перевірені джерела. Ми відповідаємо за точність і правдивість поширеної інформації, ми не і жертвуємо цим за рахунок оперативності та ексклюзивності.
Редакція докладає максимальних зусиль, щоб всебічно висвітлити інформацію, дізнатися та оприлюднити всі важливі факти й погляди всіх учасників події, та не стає на бік жодної зі сторін конфлікту.
Спікерів для інтерв’ю обирає редакція. Теми інтерв’ю та основні запитання можуть бути надіслані спікеру, але редакція залишає за собою право ставити додаткові запитання під час розмови. Письмові інтерв’ю можуть публікуватись в окремих випадках, і ми чітко інформуємо читачів про те, що інтерв’ю було отримане в письмовому форматі, на початку матеріалу. Ми можемо не надсилати підсумковий текст інтерв’ю на погодження спікеру. Залишаємо за собою право не брати до уваги будь-які правки, тим більше такі, що змінюють сенс відповіді, враховуючи тільки виправлення фактологічних помилок.
Блогові дописи можуть містити власну думку авторів. Такі публікації можуть не відображати позицію редакції. Колонки, експертні статті чи аналітичні матеріали, написані як нашими журналістами, так і блогерами чи експертами у певній галузі, яким довіряє редакція, можуть містити одну позицію. Ми не зобов’язані приймати статті невідомих нам авторів, написані не на наше прохання і без будь-якої нашої участі.
Ми не забороняємо журналістам при веденні особистих сторінок у соціальних мережах висловлювати свою думку щодо подій у столиці; розміщувати твори, проєкти або їхні фрагменти з дотриманням прав інтелектуальної власності телеканалу, з обов’язковим посиланням на офіційне джерело. Журналіст може створити текст у стилістиці своєї сторінки у соціальній мережі або блогу. При цьому такий текст залишається відображенням позиції автора, а не думки редакції. Відповідальність за такі публікації у будь-якій передбаченій чинним законодавством формі в повному обсязі несе особисто журналіст.
Використання будь-яких матеріалів з етеру або сайту телеканалу дозволяється за умови посилання на офіційний ресурс КИЇВ24. Медіа, які використовують такі матеріали, повинні використовувати пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Републікація ілюстрацій та фотографій, які є власністю KИЇВ24, можлива лише з дозволу редакції та розміщенням вотермарки за умови прямого посилання.
Як ми виправляємо свої помилки
Якщо ми ненавмисно поширили неправдиву або неточну інформацію, ми публічно визнаємо це, швидко виправляємо, доповнюємо її та перепрошуємо за помилку.
У разі звернення людей чи організацій з вимогою спростувати недостовірну інформацію, висвітлену в етері телеканалу, редакція повністю перевіряє цю інформацію, порівнює її з відомостями, зазначеними у зверненні про спростування, й ідентифікує ідентифікацію як таку, що відповідає або не відповідає дійсним обставинам. Якщо перевірка виявить, що ми оприлюднили твердження, які не відповідають дійсності, ми спростуємо це повідомлення у спосіб, визначений законом.
Якщо стаття на власному сайті телеканалу після публікації зазнала редагування, щоб виправити незначну неточність, граматичну чи пунктуаційну помилку, ми пишемо про це в кінці тексту, наводячи дату внесення змін.
Яку рекламу ми публікуємо, а яку — категорично ні
Ми співпрацюємо як з рекламними агентствами, так і прямими клієнтами, надаючи повний комплекс рекламних послуг. Весь комерційний контент чітко маркується відповідними плашками. Робота відділу продажів та редакції розділена. Наші рекламодавці не отримують привілеї при підготовці редакційних текстів. Ми не несемо відповідальності за зміст рекламних матеріалів. Редакція має право відмовити в розміщенні комерційної інформації, яка, на наш погляд, є неетичною, некоректною та такою, що може нашкодити іміджу та діловій репутації каналу.
Ми не співпрацюємо з питань рекламних послуг з людьми і організаціями, які виробляють чи розповсюджують товари, виробництво та/або обіг яких заборонено законом; з рекламодавцями азартних ігор, онлайн-казино, послуг з ворожіння, а також товарів, пов’язаних з такими послугами, допінгових речовин та інших товарів і послуг, реклама яких заборонена законом.
Ми не співпрацюємо з компаніями, засновниками або бенефіціарами яких є юридичні або фізичні особи, пов’язані з рф та рб, а також такими, керівники яких були притягнуті до відповідальності за вчинення корупційних правопорушень.