Історією порятунку пташеняти киянка Ганна Апостолюк поділилась в прямому ефірі програми “Київ.NewsRoom” на телеканалі “Київ”.
Виходжувала пташеня вона протягом 40-ка днів і вже настав той час, коли його його можна буде відпускати на волю.
Жінка розповідає, що стрижами цікавилась і раніше, бо нерідко знаходила птахів під час прогулянок із собакою. Пані Ганна вирішила дізнатися про стрижів трохи більше інформації, аби надалі знати, що з ними робити і як допомогти, аби не нашкодити.
“Якщо бачите стрижа – не треба відносити його в кущі, як радять в інтернеті. Треба взяти і підкинути в небо – щоб пташка полетіла. Інколи це треба повторити кілька разів“, – ділиться порадами порятунку Ганна Апостолюк.
Якщо ж стрижеві не вдається полетіти – краще забрати пташку додому, аби вона відпочила. Можливо на пташку вплинула аномальна спека, тож її варто напоїти.
“Також подивіться, чи у пташки немає явних пошкоджень. Якщо вони – треба звертатися до орнітолога, і він вже скаже, як діяти далі“, – зазначає пані Ганна.
Пояснила, що у стрижів та дитинчат інших птахів є певна особливість – вони не можуть самостійно злетіти із землі, бо птахи не живуть на пласкому. Їм потрібна висота. Інколи допомагає, якщо пташку посадити на гілку.
Чим годувати стрижа?
Стриж – хижий птах, тож киянка Ганна Апостолюк радить годувати його цвіркунами. Проте комахи мають бути заморожені, а лапки комахам необхідно відірвати, щоби не застрягало птахам у горлі. Ще стрижів можна годувати зофобасом (ще його називають “зоофобусом”) – це такі хробаки, купити яких можна в зоомагазині.
“Але ці хробаки досить жирні і впливають на печінку. Ними може так загодувати птаха, що він не зможе полетіти“, – застерігає киянка.
Додала, що її знайома, яка також врятувала стрижа, перебрала з підгодівлею птаха. Тепер її стриж сидить на дієті та скидає зайву вагу, щоби надалі можна було вільно літати.
Нагадаємо, притулок для врятованих з цирків ведмедів “Біла скеля” перебрався на Київщину і скоро відчинить двері для відвідувачів.
Фото: скріншот