Про це в ефірі програми “Київ.NewsRoom” на телеканалі “Київ” розповів голова правління Асоціації рітейлерів України Андрій Жук.

За його словами, туристи з Близького Сходу принесли українському рітейлу приблизно $25 млн виручки. Гості з Саудівської Аравії та Оману активно проводять свій час в торгових центрах і бутіках Києва, Львова, Одеси.

За даними Асоціації, цього туристичного сезону в Україну приїхало близько 25 тисяч туристів із зазначених країн.

Виходячи з того, що велика частина туристів приїхала в столицю, і припущення, що в середньому кожен з них витратить тут на шопінг близько $1000, можна говорити про додатковий виторг в $25 млн“, – каже Андрій Жук.

Є кілька причин, за якими жителі близькосхідних країн скуповуються в Україні. Так, крім того, що шопінг – це додаткова розвага для туристів, так в інших країнах немає деяких торгових марок, представлених в Україні.

Крім того, з’являється все більше цікавих українських брендів, а також в Україну заходять багато міжнародних компаній, яких раніше тут не було. Наприклад, H&M, IKEA та інші. Що зробило шопінг в Україні не менш комфортним, ніж в Італії. Тому вже й українці майже не їздять за покупками, як це було раніше.

Деякі українські рітейлери і ресторатори вже відреагували на раптовий приплив нових клієнтів, багато з яких не знають англійської. Так, в ресторанах Дмитра Борисова вже можна побачити меню арабською мовою, а один з торгових центрів розмістив рекламні борди на двох мовах: українською та арабською.

Якщо говорити про вподобаннях іноземців, то вони дуже схожі з загальносвітовими трендами. Якщо молодь вибирає демократичні за ціною марки, такі як Zara LC Waikiki і т.п., то покоління 35-50 річних вважають за краще брати речі від преміальних брендів. Їх, серед іншого, привертає концепція сучасного універмагу (department store), де в одному місці багато торгових марок, як у київському ЦУМі.

Нагадаємо, раніше ми публікували фото туристок із Саудівської Аравії, які каталися по Андріївському узвозу на електросамокатах.

Фото: скріншот