Про це у програмі “Київ.NewsRoom” на телеканалі “Київ” розповів Юрій Кононенко, начальник Головного управління загальної середньої та дошкільної освіти Міністерства освіти і науки України.

За його словами, тепер діти у цих школах зможуть поєднати знання та практику. Крім того, заклад середньої освіти, який бере участь у реформі, матиме більше автономії. Реформа буде впроваджуватися для учнів 5-9 класів у 136-ти школах України, яких обрали для експерименту.

Наприклад, якщо раніше кількість годин на вивчення того чи іншого предмету визначало міністерство, то зараз сама школа, залежно від інтересів дітей, може перерозподіляти час на вивчення дисциплін. Так, раніше МОН жорство визначав, що на вивчення, скажімо, математики, має бути виділено 3 години в тиждень. Тепер є мінімальна кількість годин, рекомендована та максимальна кількість годин на вичвення того чи іншого предмета.

 

 

У нас збільшується кількість годин, рекомндованих на вивчення української мови, іноземної мови, математики, природничих наук та інформатики. Наголос на мовних науках і природничо-математичних… Готуємо дітей до нормального такого життя“, – сказав Юрій Кононенко.

Раніше у МОН назвали тему першого уроку та пояснили, яким буде цей навчальний рік.

Тим часом у Києвіз 1 вересня введуть низку заборон в закладах освіти для попередження розповсюдження СOVID-19.

Фото: unsplash