Для роботи з радіоактивними відходами на ЧАЕС є завод з переробки рідких радіоактивних відходів та промисловий комплекс з переробки твердих радіоактивних відходів.
Про це розповіли в прес-службі ЧАЕС.
Як повідомили на станції, станом на вересень 2021 року на комплексі з переробки твердих радіоактивних відходів ведуться роботи з підготовки до третього етапу гарячих випробувань. Обладнання перебуває на стадії випробувано і проводиться практична підготовка персоналу.
На ЧАЕС показали 3D модель роботи Промислового комплексу з переробки твердих радіоактивних відходів.
Українські вчені запевняють, що зростання не перевищує норм безпеки, які контролюються за допомогою штатної системи контролю ядерної безпеки.
Вчені-ядерники ще у 2015 році передбачили, що після встановлення нового конфайнмента, відбудеться збільшення щільності потоку нейтронів внаслідок неможливості потрапляння опадів всередину об’єкта “Укриття”.
За словами науковців, до встановлення нового конфайнмента ПВМ (паливовмісні матеріали, – ред.) були повністю перезволожені і динаміка щільності потоку нейтронів трималася в межах сезонних трендів за рахунок регулярних надходжень вологи від атмосферних опадів та конденсату.
Після установки конфайнмента у проектне положення в результаті виключення надходження атмосферних опадів всередину об’єкта “Укриття” почався процес випаровування і втрати вологи пористою структурою лавоподібних ПВМ, що і призвело до зареєстрованого зростання щільності потоку нейтронів.
Нагадаємо, у Чорнобильській зоні хочуть створити сучасний сміттєпереробний завод.
Фото: facebook