Відновити орган в костелі святого Миколая у Києві — рівноцінно покупці нового. Про це заявив в ефірі «Київ. NewsRoom» телеканалу «Київ» директор Дніпропетровського будинку органної музики Антон Чернета.

За його словами, судячи з фото після пожежі в костелі, відновити інструмент буде неможливо. Тим паче, орган, який був в соборі — унікальний та єдиний у своєму роді.

«Треба встановлювати абсолютно новий інструмент, тому що цей вигорів вщент. Відновлення інструменту це те ж саме, що купувати новий, вигоріло все всередині, всі механізми, всі регістри (…) Проектування і встановлення нового органу сьогодні — від 500 тисяч євро до півтора мільйона євро. Тому я кажу: півтора мільйони євро, саме стільки коштував орган фірми Александра Шухи у Харкові, він зараз найбільший в Україні. Тобто цифри коливаються, і під конкретну будівлю треба створювати конкретний проект, тоді і фірма, органно-будівна фірма, яка будує, вона визначається з ціною» — каже Чернета.

На реконструкцію костелу святого Миколая зібрали вже понад 23 мільйони гривень.

Нагадаємо, пожежа в костелі святого Миколая у Києві сталася у п’ятницю близько 10-ї вечора на площі 80 квадратних метрів. О 23:26 пожежу ліквідували.

Відмітимо, у травні 2021 року Міністерство культури і інформполітики України оголосило перелік об’єктів «Великої реставрації». Серед них — 30 об’єктів у Києві, зокрема костел святого Миколая. Мала відбутися реставрація фасаду, але її було відкладено.

Щодо користування костелом триває вже кілька років суперечка. Мінкульт хоче віддати будівлю костелу святого Миколая у безоплатне користування Парафії святого Миколая Римсько-Католицької Церкви в Києві. Приміщення костелу з релігійною громадою ділять артисти Будинку органної музики – їм торік у вересні пообіцяли новий концертний зал у іншій будівлі. Поки його не збудовано, релігійна громада та артисти мають спільно користуватися приміщеннями костелу. Згідно з документом уряду, об’єкт мають побудувати до кінця 2023 року.

Фото: ДСНС