Про це на своїй Facebook-сторінці повідомив Юрій Тацій, заступник директора Департаменту містобудування та архітектури КМДА.
Юрій Тацій нагадав, що нещодавно в Києві оголосили про створення найбезпечнішої вулиці, якою стане вулиця Ентузіастів.
“Безпека – одна з нагальних потреб людини, яка Конституцією України проголошується однією з найвищих цінностей. І завдання міст – створити таку інфраструктуру, яка буде гарантією безпеки містян”, – зазначив посадовець.
Заступник директора Департаменту розповів, які саме інфраструктурні рішення дозволять досягнути вищого рівня безпеки вулиці:
- Засоби доступності для маломобільних категорій населення. Це пандуси для входу у будівлю, плавні з’їзди з тротуарів, тактильні смуги для людей, які не бачать тощо. Такі елементи дозволять не тільки гарантувати безпечне пересування людей, а і зробити вулицю жвавішою, що є також важливою запорукою захищеності.
- Пішохідні переходи – наземні, підземні тощо. Відсутність переходів змушує людей перебігати дорогу у неналежному місці, наражаючи себе на небезпеку. У разі неможливості встановити світлофори широкі проїжджі частини, окрім переходів, повинні складатися з острівця безпеки.
- Освітлення. При чому, освітлюватись має не тільки вулиця, а і входи до будівель.
- Наявність парковок чи паркомісць. Без них водії ставлять авто на узбіччях, ускладнюючи рух пішоходів та автівок, а також створюючи потенційно аварійну ситуацію.
- Стан архітектури. Закинуті будівлі не сприяють безпечності міського середовища. Це зокрема стосується історичних пам’яток, власників яких необхідно зобов’язувати утримувати споруду у належному стані.
“З нетерпінням чекаю на відомості щодо проекту реконструкції вулиці Ентузіастів, а також його втілення. Сподіваюсь, що впроваджені рішення покажуть ефективність і будуть втілені на інших територіях міста”, – наголосив Юрій Тацій.
Фото: фейсбук