Кладовище не мільйон могил під Борисполем на Київщині зібрався будувати колишній депутат Київської міської ради Юрій Дідовець. Місцеві мешканці обурюються, адже комерційні кладовища в Україні заборонені законом, крім того, будівництво ведеться з порушенням усіх можливих норм — йшлося в сюжеті «ТСН».
Обурені люди виходили на мітинг на околиці села Петропавлівське. Тут протестували жителі одразу кількох ОТГ. Планом кладовища з крематорієм, з якого люди зробили плакати, поділився сам забудовник. Уже є назва – «Стреліція».
Межуватиме кладовище одразу з 6 селами. Але жодного з їх очільників про це не повідомили, так само забудовник начебто не має жодної дозвільної інстанції, екологічних замірів, ґрунтових вод, обсягів трупної отрути, яка піде в землю.
Староста села Любов Федорівна зазначає, що тут є діюче сільське кладовище, місць на ньому достатньо і є куди його розширювати.
В Асоціації «Похоронної справи» припускають, що мега-кладовище з крематорієм планують для обслуговування сусіднього Києва, у якому під 5 мільйонів людей, а землі для поховань – уже не вистачає.
«Земель на території Києва практично вже немає, маємо лише два відкритих кладовища. В Києві 70% поховань відбувається шляхом кремації», – зазначає президентка асоціації Марина Лазуренко.
Пояснити свою позицію забудовник — екс-депутат Київради від «Батьківщини» Юрій Дідовець — на акцію не прийшов. Але вже наступного дня показав журналістам папери як і в людей, і запевнив, що на своїй землі зводить не цвинтар, а ТОВ «Меморіальний парк «Стреліція».
«Це як стартап, як пілотний проект, називайте як завгодно, який немає аналогів в Україні», — твердить чоловік.
Дідовець купив близько 30 гектарів землі, але проект, каже, намалював із перспективою — удев’ятеро більший. Твердить, що це закон дозволяє, і що порушень немає ніяких. І додає: дозвіл на розробку документа видали в районній раді.
За даними видання, в травні минулого року райрада Борисполя створила поховальне комунальне підприємство «Стреліція». Його очолила дружина Дідовця – Анна Рудник. Уже згодом, з’явилося ще одне підприємство з такою ж назвою, але вже приватне. Її очолив брат Дідовця – Артем. А заплановані комунальні 10 гектарів землі – там виростають у 250. За даними видання, «це схоже на сімейну справу, під протекцією держави».
Під стінами Бориспільської райради учора зібралася нова акція протесту. На позачерговому засіданні майже всі голосують за ліквідацію комунального підприємства. І запевняють, уже звернулися до прокуратури, щоби там дали раду.
Однак забудовник уже планує, що робитиме далі. Каже про парк сучасного мистецтва.
«Ніхто переходити в гостру фазу конфлікту не збирається. Парк сучасного мистецтва зробимо, в мене давно була така мрія. В Нью-Йорку останній раз був, дуже гарно виглядає», – резюмує він.
Зауважимо: Дідовця у 2015 році було обрано депутатом Київради від «Батьківщини» по 81 округу Подільського району. На місцевих виборах у 2020-му він був першим у списку ВО «Батьківщина» у Подільському районі (9 округ) Києва.
Дідовець входив до трійки найбільших автовласників Київради, а також був фігурантом антикорупційного розслідування через невнесення в декларацію відомостей щодо підприємств, чим порушив вимоги фінансового контролю.
Фото: скріншоти