Мешканці 5-х будинків по вулиці Туполева роками потерпають від затоплення підвальних приміщень. Через це у квартирах сирість, небезпечний грибок та майже немає гарячої води у кранах. Про це йшлося в ефірі програми “Київ. Newsroom” на телеканалі “Київ”. 

За словами мешканців, вони бояться, що будинки просто впадуть, адже постійно через гарячу воду та калюжі на подвір’ї з’являються провалля. “Люди не можуть паркувати свої машини, бо може статись обвал. І в мене такі страхи, що може провалитись просто вночі будинок”, – каже мешканка будинку Аліна.

У керуючій компанії запевняють, що вода стікає через прориви зовнішніх трас. Мешканці скаржаться, що для того, щоб воду з підвілів відкачали потрібно дзвонити усім будинком по декілька разів. Останного разу довго не відкачували, бо Водоканал та Київтеплоенерго не могли визначити, чия ж то вода у житлових будинках.

“Вони спочатку не визнавали цього, залиття продовжувалось і продовжувалось. Дойшло до смішного: почали відбирати проби води, щоб провести хімічний аналіз і визначити що це за вода. Переконались що це теплоносій”, – розказав Петро Романюк, заступник директора КП “Керуюча компанія” в Оболонському районі.

У “Київтеплоенерго” проблему визнають. Та заначають в цих будинках застаріле господарство з відпрацьованим на 80% терміном експлуатації. З 19-го року встигли реконструювати 10% тепломереж – 270 метрів. Роботи тривають. Та цієї ділянки, що на Туполєва, в програмі капремонтів поки що немає.

“Буде розглянута можливість реконструкції чи капремонту цієї ділянки уже в майбутні періоди, тому що на 2022-й рік програма вже сформована. І внесення змін можливе тільки за умови внесення додакового джерела фінасування. Якщо такі шляхи будуть знайдені, то можливо ми включимо теплову мережу до програми капітальних ремонтів”, – зазначив Олександр Пелипишин, начальник відділу з експлуатації теплових мереж КП “Київські теплові мережі”.

У підприємстві радять мешканця звернутися до керуючої компанії та провести поточні ремонти підвалів. “Щоб цього не сталось і потрапляння води в підвал не було, інженерні труби мають бути загерметизовані. А відновлювати герматизацію інженерних труб має балансоутримувач будинку, тобто в даному випадку КП Керуюча”, – додав Олександр ҐПелипишин.

У керуючій компанії заявили, що можна поставити спеціальний насос, який включається автоматично, коли йде залиття. Наразі, останній прорив вже полагодили і мешканці вирішувати проблему збираються по-своєму: готуються виходити та перекривати вулиці. Також подумують про судові позови до комунальників.

Фото: Київ ТБ