Київ уже з найближчої п’ятниці може опинитися в «червоній» зоні карантинних обмежень. Про це у прямому включенні в ефірі «Київ. NewsRoom» телеканалу «Київ» повідомила заступниця голови КМДА Ганна Старостенко.

«Бачимо стрімке зростання захворюваності, зберігаються темпи госпіталізації. Київ вже однією ногою в «червоній» зоні. Щоб той чи інший регіон потрапив у червону зону епіднебезпеки, має бути протягом трьох днів переповненість певних показників. Один з них — заповненість ліжок з киснем, якшо більше ніж 65%, це підстава для оголошення регіону в «червоній» зоні. Київ вже два дні поспіль має цей показник» — заявила Старостенко.

Чиновниця додала, що в п’ятницю, 29 жовтня, може бути рішення державної комісії з питань надзвичайних техногенних ситуацій про переведення Києва у «червону» зону. Вона нагадала, що рішення приймається на державному рівні.

За словами чиновниці, місто нині збільшує кількість ліжкомісць для хворих на коронавірус та запаси кисню. Старостенко закликала киян вакцинуватися.

«Статистика показує, шо 95% усіх, хто потрапляє в лікарню, це нещеплені особи, і 99% тих, хто помирає — особи, які не вакцинувалися (…) 54 людини за останню добу померли від коронавірусу, це дуже великі показники» — заявила чиновниця.

Зі слів Старостенко, нині в Києві зайнято 61% ліжкомісць, які виділені для Сovid-пацієнтів в 21 лікарні. З них зайняті 65,5% ліжок з киснем — саме цей показник перевищено.

За правилами МОЗ, «червоний» епіднебезпеки встановлюється на території регіону в разі наявності протягом трьох днів підряд двох та більше таких ознак:

  • завантаженість ліжок, забезпечених подачею медичного кисню у закладах охорони здоров’я, визначених для госпіталізації пацієнтів з підтвердженим випадком COVID-19, — більш як 65%;
  • кількість ПЛР-тестувань та експрес-тесту на визначення антигена коронавірусу SARS-CoV-2 протягом останніх семи днів на 100 тис. населення — менше ніж 300;
  • кількість госпіталізованих пацієнтів з підтвердженим та підозрілим випадком COVID-19 протягом останніх семи днів на 100 тис. населення — більше ніж 60;
  • коефіцієнт виявлення випадків інфікування COVID-19 (методом полімеразної ланцюгової реакції та експрес-тесту на визначення антигена коронавірусу SARS-CoV-2) — більш як 20%;
  • рівень зростання загальної кількості госпіталізованих пацієнтів з підтвердженим та підозрілим випадком COVID-19 протягом останніх семи днів у порівнянні з попереднім аналогічним періодом — більш як 50%.

Тим часом,  голова Держпродспоживслужби Києва Олег Рубан заявив, що наразі немає підстав переводити столицю в «червону» зону.

Фото: Фейсбук