Керівник одного з відділів Чорнобильського заповідника поскаржився на іноземного туриста, який пішов покакати в кущі під час екскурсії біля річки Прип’ять — в результаті туристів відправили на допит в СБУ. Про це у Facebook розповів член громадської Ради в Державному агентстві України з управління зоною відчуження Ярослав Ємельяненко.

У своєму дописі він не називає ні імен туристів, ні працівника, який на них поскаржився.

Начебто одразу після того, як туриста побачили з вологими серветками по дорозі в кущі, працівник заповідника зателефонував «заму керівника ЦОТІЗ», після чого групу евакуювали з маршруту.

«Звісно, це закінчилося всього лише двома годинами витраченого часу іноземних туристів. Бо СБУ претензій до групи не мала, але запитом службовця, мала провести допит. Іноземці були відверто здивовані нашими реаліями» — йдеться в повідомленні.

Ємельяненко наполягає, що в Чорнобилі взагалі немає нормальних туалетів для туристів, і що це, мовляв, дуже небезпечно, коли «ви в багатоденному турі їсте в їдальні Чорнобиля».

За його словами, працівник заповідника свої дії пояснив турботою про здоров’я туристів.

«Весь конфлікт співробітник Заповіднику, звісно, обгорнув в турботу за здоров’я туристів, – мовляв ми не проінструктували туристів, що в кущах, поки вони йдуть до вітру, іх підстерегає радиація, яка спробує потрапити під час випорожнення в середину організму. Та зробив ще багато хибних стверджень, які навіть не достойні коментування, бо також є нісенітницями» — йдеться в повідомленні.

Чоловік також наголошує, що територія, де стався інцидент, начебто навіть не належить до території заповідника.

Ємельяненко пояснює таку поведінку працівника заповідника небажанням розвитку Зони відчуження.

«Хоча це дивно — ще зовсім недавно він, як офіційний працівник зони, з радістю супроводжував туристичні групи за “вдячність” від туроператорів, та має знати всю кухню з середини, не вигадуючи дурниць на ходу. Вочевидь, зараз явно має дивне велике напруження щодо туристів, що спонукає його робити все, що можна для спротиву розвитку зони відчуження» — пише він.

Також він розповів, що знайшлися і люди, які підтримали такі дії працівника заповідника і навіть відправили скаргу на цю ситуацію в Міністерство екології та природних ресурсів України.

У коменатрях під цим дописом залишила такий коментар одна з користувачок, яка вочевидь, була свідком події:

«Мені й досі соромно перед туристом. В нього прихопило живіт, ми вийшли із автобусу, щоб буквально сісти під перший же кущ, але не тут-то було.За нами стояло авто науковця, в якому він сидів і в лобове скло знімав все на відео) Турист мусив йти геть глибоко в кущі, просто щоб сховатися від прицілу камери, і взагалі ледь стримався, щоб не зробити прямо у штані те, що роблять всі, навіть принцеси…».

А нещодавно у Прип’яті презентували платівку з піснями про зону відчуження.

Фото: Фейсбук