У вівторок, 9 листопада, Шостий апеляційний адміністративний суд скасував постанову Окружного адмінсуду Києва, яка стосувалася зобов’язання укласти охоронний договір та привести будинок в належний стан. Про це повідомляє київський активіст Дмитро Перов.
Мова про справу 640/4637/21.
Перов відзначив кожного з колегії суддів, які ухвалювали відповідне рішення.
«… головуючий суддя Ігор Федотов свого часу закінчив військовий університет в Москві (вочевидь там йому і пояснили як знищувать культуру ворога). Також в ролях: Євген Сорочко – випілив з Реєстру пам’яток будинок Осипа Родіна, на Гончара, 71; Наталія Єгорова – позбавила охоронного статусу комплекс із 5 пам’яток історії і культури на Хорива, 2» — пише Перов.
Рішення судді мотивували тим, що «особа, яка звернулася за захистом порушеного права (Прокуратура), на думку суду, не мала на те достатніх правових підстав», вказує активіст.
Нагадаємо, до цього часу будівля знаходиться у віданні Міністерства оборони, але там нещодавно заявили, що не мають коштів на реставрацію будівлі.
У травні в будинку Сікорського знову сталася пожежа.
Відновити садибу на Ярославовому Валу 15-А, за свій кошт пропонують посольство США у Києві (більшу частину життя авіаконструктор провів в Америці) та бізнесмен Ярославський.
Нагадаємо, Ігор Сікорський – видатний авіаконструктор українського походження. Народився в Києві, жив у садибі Сікорських за адресою Ярославів Вал, 15-Б. Триповерховий будинок збережений і перебуває в занедбаному стані. У 2000 році садибу Сікорського передали в оренду на 49 років благодійному фонду «Музей історії повітроплавання і авіації ім. Сікорського», пов’язаному з Нестором Шуфричем. 2016 року рішенням суду будинок Сікорського повернули у власність Міністерства оборони.
Фото: Фейсбук