Про це повідомили у Центрі громадського здоров’я.
У повідомленні зазначили, що гендерне насильство — це насильство, яке чиниться над людиною тому, що вона належить до тієї чи іншої статі. В усьому світі в більшій кількості потерпають від насильства жінки та дівчата. Однією з причин є нерівний розподіл влади між чоловіками та жінками.
Зважаючи на тяжкі наслідки для фізичного, сексуального, репродуктивного та психологічного здоров’я жінки, це явище потребує належної уваги з боку сектору охорони здоров’я. Тому медичним працівникам важливо пам’ятати, що гендерне насильство — це багатогранна проблема. Крім фізичного та сексуального насильства, яке часто призводить до травм та ускладнень, слід звертати увагу на психологічне та можливе економічне насильство, яке також може серйозно вплинути на здоров’я жінки.
Саме тому, щоб сформувати нееобхідні навички створили онлайн-курс «Надання послуг з репродуктивного здоров’я у випадку ґендерного насильства». Він рекомендований лікарям загальної практики — сімейним лікарям, лікарям акушерам-гінекологам, а також психологам та соціальним працівникам.
Адже на курсі навчать:
- виявляти ознаки ґендерного насильства;
- проводити огляд та надавати первинну медичну допомогу людям, які постраждали від ґендерного насильства;
- оцінювати можливі ризики, проводити пост-контактну профілактику та призначати невідкладну контрацепцію;
- консультувати щодо: використання методів контрацепції та безпечного переривання вагітності в разі необхідності;
- проводити документування випадку ґендерного насильства;
- спрямовувати постраждалу людину для отримання подальшої медичної та інших видів допомоги.
У Центрі зауважили, що курс повністю безкоштовний, а інформація буде надаватися у вигляді відеозаписів із презентаціями, а також відео-кліпів зі сценами, де продемонстровані етапи мотиваційного консультування. Після проходження курсу видається сертифікат.
- Галина Майструк, лікар акушер-гінеколог, Голова правління БФ «Здоров’я жінки і планування сім’ї»
- Марина Морозова, психолог БФ «Здоров’я жінки і планування сім’ї»
Зареєструватися на курс – за посиланням.
Інструкція з роботи на платформі – за посиланням.
Курс є спільним проєктом Центру громадського здоров’я, Благодійного Фонду “Здоров’я жінки і планування сім’ї” та Фонду Народонаселення ООН в Україні – UNFPA Ukraine.