Супермаркети Києва поки не поспішають відмовлятись від них, пропонувати альтернативу чи знімати плату. Дане питання дослідили в КиївMedia.

Мережі “Сільпо” та “Фора” ввели ціну за пакет-майку 10 копійок. Дана ціна з’явилась біля стендів з пакетами. Втім на касі пакетики не пробивають. В кулінарних відділах загортають продукцію в пластикові контейнири, яких поміщають в кульйки-майки. Працівники “кулінарок” альтернативи не пропонують.

Мережа “Варус” встановила ціну за пакет-майку 1 копійку, яку на касі також не пробивають.

Kyiv Media

Мережа АТБ просить за пакет 12 копійок. Втім на касі ціну також не пробивають.

На прохання уточнити чому так, каси розводять руками.

КиївMedia намагається отримати роз’яснення.

Відмітимо, постанова Кабміну щодо платних пакетів пропонує 3 місяці перехідного періоду.

Нагадаємо, з 10 грудня набув чинності закон, який забороняє безкоштовне розповсюдження у магазинах, на ринках та у сфері обслуговування кількох видів пластикових пакетів. Його суть — наблизити Україну до філософії zero-waste.

Відтепер в країні не можна безкоштовно розповсюджувати три види пластикових пакетів:

  • оксорозкладні пластикові пакети — пакети, матеріал для виготовлення яких складається з поліетилену та оксорозкладних домішок;
  • надтонкі пластикові пакети — пластикові пакети зі стінками завтовшки менше ніж 15 мікрометрів;
  • тонкі пластикові пакети — пластикові пакети зі стінками завтовшки від 15 до 50 мікрометрів.

Ці види пакетів відрізняються найменшою тривалістю «життя» — в середньому люди використовують їх не більше 20 хвилин, але саме такі пакети найбільше забруднюють планету.

Втім, є й винятки: надтонкі пакети можуть використовуватися для упаковки та транспортування свіжої риби, м’яса, а також сипучих продуктів та льоду. Як первинна упаковка для цих продуктів пакети будуть безкоштовно доступні до 2023 року.

Також можна безкоштовно видавати біорозкладні пластикові пакети, які утилізуються компостуванням чи біорозкладанням.

Звичайні пакети, що потрапили під заборону, все ж можна буде використовувати — але купивши їх. Найпростіші прозорі пакети без ручок, які раніше валялись в рулонах у відділі овочів та фруктів, тепер коштуватимуть від 2 грн за штуку:

  • без ручок та бокових складок — 2 грн
  • без ручок з боковими складками — 2,5 грн
  • з ручками без бокових складок — 2,5 грн
  • з ручками та боковими складками — 3 грн.

Штрафи за порушення — від 1700 до 3400 грн, а за повторне порушення — від 3400 до 8500 грн. Їх накладатимуть на торгові мережі та магазини, які роздаватимуть заборонені пакети безкоштовно.

Фото: КиївMedia