Як пояснили в МОЗ, неносіння шапки не пов’язано із ймовірністю захворіти на менінгіт, оскільки це – інфекція, що передається від людини до людини.
У відомстві зазначили, що шапку все ж таки варто носити. Так ви уникнете переохолодження та потурбуєтеся про своє волосся, якому шкодять низькі температури. Однак шапка не врятує від менінгіту.
“Менінгіт – це запалення захисних оболонок головного або спинного мозку. Хворобу часто можна сплутати із застудою, через що втрачається дорогоцінний час. Менінгіт розвивається стрімко, ймовірність ускладнень та смерті дуже висока. Причинами захворювання можуть бути віруси, гриби та бактерії. Бактеріальний менінгіт є вкрай небезпечним: якщо вчасно не отримати медичну допомогу, смерть може настати протягом кількох годин. Хоча більшість людей виліковується від бактеріального менінгіту, інколи можуть виникнути ускладнення: пошкодження мозку, втрата слуху тощо”, – йдеться в дописі.
Взимку ризик захворіти на менінгіт підвищується, бо ми часто контактуємо з людьми у закритих приміщеннях. Якщо не дотримуватися правил гігієни, то можна легко інфікуватися. А шапка не є перешкодою для потрапляння збудника хвороби до організму.
До слова, більш детально про типи, причини, симптоми та профілактику менінгіту можна дізнатися за посиланням.
Нагадаємо, раніше лікарі пояснили, чому не можна ігнорувати носіння шапки взимку.
Фото: facebook