Сервіс «Екомапа», на якому можна було залишати інформацію про екологічні проблеми, перестав працювати після кібератаки в ніч з 13 на 14 січня. Відновити його роботу поки не вдалось, повідомили у Міндовкілля.

Фахівці наразі працюють над новим технічним рішенням «Екомапа 2.0».

Як зазначається, «Екомапа» створена ще у 2017 році і «не відповідала сучасним стандартам захисту інформації і кібербезпеки, давно потребувала модернізації і впровадження нових сучасних інструментів».

Наразі Міндовкілля працює над «Екомапою 2.0», яка від початку міститиме максимальну кількість інформації про наявні сміттєзвалища.

«Сервіс буде від початку містити максимальну кількість інформації про наявні сміттєзвалища. Ми вже володіємо даними космічних знімків про 80 таких точок в Київській області, опрацьовуємо територію Дніпропетровської, Вінницької та інших областей України. Новий алгоритм роботи сервісу дозволить українцям стежити за ліквідацією сміттєзвалищ онлайн. Відсутність чи наявність прогресу в цьому напрямку стане більш наочною. Як окремий шар ці дані також стануть доступні на геоінформаційному порталі «ЕкоСистеми», – кажуть у міністерстві.

До запуску нового сервісу громадян просять повідомляти про виявлені стихійні сміттєзвалища:

  • на безкоштовну гарячу лінію «Міндовкілля на зв’язку» 0800 500 115. Оператори приймають дзвінки з понеділка по п’ятницю з 8.00 до 20.00. Вони оформлять звернення для подальшого інформування комунальних органів про існуючі стихійні звалища та їх ліквідації;
  • у експрес-чат «Допомога онлайн», що розміщений на головній сторінці вебсайту Міндовкілля;
  • через чат-бот SaveEcoBot в Telegram та Rakuten Viber.

А нещодавно екологи назвали локації з найбруднішим повітрям у Києві.

 Фото: Фейсбук