Про це написало видання The Washington Post, пише liga.net.

Напади були простими, але ефективними. Метою диверсантів були шафи керування сигналами, які забезпечують безперебійне функціонування залізниць. Без автоматичної сигналізації поїзди з боєприпасами та продуктами для російських військ змушені були рухатися повільніше.

“З огляду на залежність Росії від поїздів, я впевнена, що це сприяло певним проблемам, з якими вони зіткнулися на півночі. Це сповільнило їхню здатність пересуватися. Їм не вдалося просунутися далі на українську територію та налагодити лінії поставки, оскільки довелося покладатися на вантажівки”, – цитує газета Емілі Ферріс, наукову співробітницю лондонського аналітичного центру RUSI.

Видання називає дії білоруських диверсантів другою рейковою війною. Перша була під час Другої світової війни, коли радянські партизани, у тому числі білоруські, влаштували масові диверсії на залізницях, значно ускладнивши перегрупування військ Німеччини під час вирішальних боїв на Курській дузі.

Білоруське підпілля у 2022 році застосовувало більш мирну тактику. “Ми не хотіли вбивати російських чи білоруських машиністів. Ми використали мирний спосіб, щоб зупинити їх”, – цитує газета білоруського активіста Юрія Рававого.

Починаючи з 26 лютого, через два дні після вторгнення, п’ять диверсійних атак на сигнальні шафи майже повністю зупинили рух російських поїздів у Білорусі.

Після цього режим Олександра Лукашенка вдався до репресій: залізничників затримували випадковим чином, і станом на кінець квітня щонайменше 11 людей перебувають під вартою за підозрою щодо участі в нападах. Декому при затриманні прострілювали коліна.

Жорстокість режиму призвела до того, що диверсії припинилися, але на той час більшість російських військ уже почали виводити з України та відправляти на схід.

Фото: Фейсбук