Про це президент Франції розповів групі українських журналістів під час візиту до Києва.
Макрон визнав, що його спілкування з Владіміром Путіним не дало результату, і після візиту до України він став це особливо відчувати.
“З огляду на ту кількість годин, які я провів у розмовах із ним, і враховуючи те прозріння, яке є тепер, коли я відвідав Ірпінь та Бучу – то я не те що розчарований. Це не недостатньо сильне слово, зважаючи на те, до чого привели діє цієї людини”, – пояснив він.
Макрон наголосив, що часом Україна просила його подзвонити у Кремль.
“Іноді я дзвонив на прохання президента Зеленського, коли він хотів донести до Путіна певні месіджі чи пропозиції”, – заявив президент Франції, додавши, що навіть за небажання з РФ доведеться домовлятися і згодом.
Він також стверджує, що не мав ілюзій щодо намірів російського лідера.
“Саме тому я доклав стільки зусиль, щоби ця війна не починалася. Тому я взимку їздив у Москву, і до того стільки часу провів з цією людиною. Бо я розумів, що кожен етап, до якого він переходитиме, кожен новий крок буде створювати щось незворотнє і для України, і для Росії”, – пояснив він.
Президента Франції не раз критикували за телефонні розмови з Путіним уже під час війни в Україні.
Так, прем’єр-міністерка Естонії Кая Каллас говорила, що розмови з президентом РФ не мають сенсу, а експрезидентка Литви Даля Грибаускайте назвала їх дзвінками терористу.
Також Макрон заявив, що дуже важливо не принижувати Росію, щоб, коли бойові дії в Україні припиняться, можна було знайти дипломатичне рішення – хоча й зазначив, що вважає рішення Путіна почати війну фундаментальною історичною помилкою. Він сказав також, що вбачає роль Франції у тому, щоб бути посередником.
У МЗС України відповіли, що заклики не допустити приниження Росії можуть лише принизити Францію чи будь-яку іншу країну, яка закликатиме до цього.
Фото: Фейсбук