Про це на своїй сторінці у фейсбук написав проектувальник цивільного будівництва Дмитро Макогон.
Він зазначив, що насамперед проект необхідно подавати на конкурс. Підготовка до нього також займає значну частину роботу: проводиться велика робота з складанням конкурсного завдання, де обирається місце та взагалі, що саме потрібно робити, а потім за цим завданням багато архітектурних бюро розроблюють свої пропозиції серед яких обирається краще.
Однак, автора допису не задовольняє ще кілька факторів.
Зазначає, що в країні, де триває війна питання логістики дуже важливе. Тому, відремонтувати пошкоджені опори та встановити на них нові прольоти значно дешевше та швидше, ніж будувати поруч повністю новий міст з опорами та фундаментами. А старий лишити для меморіалу. Це втрата сотень мільйонів гривень.
Окрім цього, він відмітив і психологічний фактор жителів Ірпеня. Адже люди пережили страшні втрати і біль, то як вони будуть сприймати меморіал користуючись тією дорогою до Києва чи не щодня.
“На мою думку перш за все має бути глобальний меморіал присвячений всій війні і всім героям. А ще, я вважаю, що це потрібно робити після перемоги, а поки сили та кошти треба докладати до перемоги і відновлення житла та інфраструктури.” – пише Макогон.
Цей допис отримав відгук в українців: “В принципі не зрозумілий цей підхід з меморіалами – в нас що вже війна закінчилася? це саме пріоритетне питання? в нас не має дефіциту бюджету?”, “Погоджуюсь, рішення дивне.”, “Я згодна з основною думкою, але що якщо сприймати це просто як концепцію, рефлекцію на тему, а не готовий проект до реалізації? Ну тобто багато митців реагують на події, створюють арт в тій сфері, де вони працюють (живопис, цифровий арт, відео ігри, ролики ітд), то чому архітектурне бюро не може порефлексувати на тему війни у своїй сфері?”.
Як уже повідомлялось, зруйнований російськими солдатами міст в Ірпені стане меморіалом. Архітектурне бюро Balbek Bureau представила проєкт “Відкритий перелом”, який побудують навколо зруйнованого окупантами моста на Київщині.
Фото:Відкриті джерела