Про це повідомив Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь на пресбрифінгу в Медіацентрі Україна – Укрінформ.
«Лідерами за кількістю повідомлень, що містять інформацію про порушення мовного закону в регіонах або громадах, було місто Київ – 823, а також Харківщина – 460 звернень», – розповів омбудсмен.
За його словами, найбільша кількість скарг стосувалася інтернет-ресурсів: багато з них не мають української версії своїх сторінок – 989. 123 звернення стосувалися порушення мовного законодавства під час обслуговування споживачів. Були скарги стосовно зовнішньої реклами та вивісок.
Щодо скарг на зовнішню рекламу недержавною мовою, то лідером є Харків та Харківська область – 252 звернення, у Києві – 54.
Найменша кількість звернень надійшла зі східних областей, а також частково з півдня, це стосується Луганщини, а також Кіровоградщини.
Окрім цього, мовний омбудсмен додав, що протягом 2022 року було ініційовано створення 500 локацій з вивчення української мови. Найбільше їх засновано у Київський та Львівській областях.
Нагадаємо, що Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь просить Верховну Раду усунути паспорти старого зразка з інформацією про громадян російською мовою.
Він нагадав, що станом на зараз в Україні одночасно існують два бланки паспортів: паспорти старого зразка в синій обкладинці (у цих документах інформація про громадянина, прописку та місце видачі документа записані як державною, так і не державною мовою) та біометричні паспорти.
Фото: відкриті джерела