Про це повідомили журналісти КИЇВ24. 

Депутати Київради заявляють, що основні потреби військових частин у Києві закриваються місцевим бюджетом. Вони поспілкувалися з мером Києва Віталієм Кличко і погодили створення робочої групи, яка буде займатися перерозподілом міського бюджету.

«Ми навіть не зробили укриття в школах та садочках. Це базова потреба. Йде півтора року війна. Навіть після її завершення, ніхто нам не гарантує, що вона не почнеться через півтора року. Кличко навіть не зробив укриття в дитячих садочках. Діти — це святе», — сказала одна з активісток.

КИЇВ24

 

Активісти вимагають перерозподілити місцевий бюджет на користь допомоги ЗСУ та облаштування укриттів.

«Можливості такі у місцевої влади є. Розповіді про те, що виділені 6 мільярдів, то не правда. Насправді перерозподіл бюджету не здійснений, гроші на ЗСУ не виділені. Тому люди й вимагають, щоб місцеві бюджети перерозподілили та відправили більше грошей на ЗСУ», – сказала інша активістка.

Місцеві обранці готові на конструктивний діалог з мітингувальниками.

«Ми говорили з активістами, щоб розв’язку на Богатирській, чи паркінгу на Оболоні, які громада вважає не критичною інфраструктурою, передати гроші на закупку пандусів в укриття. Ми домовилися», — каже депутатка Київради Ксенія Семенова.

КИЇВ24

Своєю чергою, депутат Київради від фракції «Удар» Дмитро Білоцерковець наголосив, що фактично у кожної військової частини міста Києва, 90% видатків йдуть з міського бюджету.

«Ми дуже активно допомагаємо армії. На сьогодні, за півтора року роботи, українська армія була профінансована майже на 5 мільярдів гривень з міського бюджету. Основні потреби закриваються містами. Ми готові на конструктивний діалог. Ми готові взяти робочу групу представників від цього мітингу, провести дискусію на рівні Київради, щоб визначити пріоритетність видатків на наступний рік», – каже він.

КИЇВ24Фото: КИЇВ24