На Житомирщині пориви вітру повалили дерева на дороги та автомобілі. У Житомирі впала ялина біля костелу Святого Йоана з Дуклі. Рятувальники виїжджали на розчистку від повалених дерев чотири рази.

Через негоду десятки населених пунктів Житомирщини залишилася без світла та інтернету. Житомиробленерго повідомило, що аварійні бригади працюють над відновленням електропостачання. Енергетики нагадують, що до провисаючих проводів та проводів, які лежать на землі, не можна наближатися ближче, ніж на вісім метрів, аби не наражати себе на небезпеку ураження електричним струмом.

За повідомлення Рівнеобленерго, на Рівненщині станом на ранок 28 жовтня повністю або частково знеструмлений 181 населений пункт

Найбільше постраждали території обслуговування Здолбунівської, Радивилівської, Костопільської, Гощанської та Острозької дільниць. До знеструмлень призвели численні падіння гілок, дерев, як наслідок — обриви повітряних ліній, — йдеться у повідомленні.

Бригади Рівнеобленерго ліквідовують наслідки негоди. Енергетики закликають людей не наближатися до обірваних ліній.

У Хмельницькій області ДСНС повідомила, що потужний вітер призвів до фатального наслідку для одного з місцевих мешканців. У Хмельницькому районі на 42-річного чоловіка впало дерево й придавило його.  Надзвичайники дістали тіло чоловіка, але він загинув.

Нині в області також фіксують обриви ліній електропередач, повалені дерева, пошкодженні дахи. Станом на ранок 28 жовтня в області знеструмлені 400 населених пунктів, з них 180 — знеструмлені частково.

На Волині внаслідок негоди на Волині у місті Нововолинську знеструмлені декілька мікрорайонів, у Луцьку — на затопленій вулиці застряг мікроавтобус. За інформацією ДСНС, частину дороги затопило через зливу, тому авто діставали рятувальники.

Очільник Львівської обласної військової адміністрації Максим Козицький повідомив, що через сильні дощі та пориви вітру на Львівщині станом на ранок 28 жовтня без електропостачання було 132 населені пункти (49 – повністю, 83 – частково).

Над відновленням живлення уже працюють 240 фахівців “Львівобленерго”, залучили 84 одиниці техніки.

На Івано-Франківщині за інформацією ДСНС в області впродовж ночі рятувальники 12 разів залучалися на прибирання повалених внаслідок сильних поривів вітру дерев, які в більшості перекривали рух на автодорогах.

У Києві 28 жовтня, у Шевченківському районі, дерево впало на чоловіка. Медики намагалися реанімувати його, але він помер від отриманих травм. Київська міська державна адміністрація. повідомила, що в столиці зафіксували низку випадків травмувань людей

Зокрема, у Шевченківському районі через падіння гілок жінка отримала травму хребта. Потерпілу госпіталізували до лікарні.

На Берестейському проспекті на автівку впало дерево. Людина, яка перебувала у транспортному засобі, від госпіталізації відмовилась.

Згодом міський голова Києва Віталій Кличко повідомив, що через наслідки негоди зі шквальним вітром у столиці вже двоє загиблих – чоловіки віком 65 і 35 років. Ще 7 мешканців Києва отримали травми й переломи. Пʼятьох людей медики госпіталізували в лікарні столиці. Двом надали допомогу на місці.

Нагадаємо, на Київщині та Донеччині через негоду енергетики ДТЕК перейшли в посилений режим роботи. У компанії попередили, що складні погодні умови можуть призвести до падіння дерев та обриву дротів, і закликали громадян не нехтувати правилами безпеки та не наближатись до ліній електропередач.

Фото: ДСНС