Про це повідомив Департамент соціальної політики КМДА.
Зокрема, бездомним повідомляють про заклади, де вони можуть отримати допомогу, зігрітися, отримати вживаний чистий одяг, взуття, теплі речі. Вся ця інформація також міститься на інформаційних буклетах, які роздає соціальний патруль.
«Соціальне патрулювання — це загальноміський захід, запроваджений ще у 2006 році. Працівники Будинку соціального піклування здійснюють соціальне патрулювання по місту Києву та надають допомогу особам без постійного місця проживання», — нагадують у Департаменті.
Таке патрулювання здійснюється у холодну пору року ось вже 18 років поспіль: з 1 грудня до 31 березня. Цього року соціальне патрулювання проводиться в столиці згідно з розпорядженням Київської міської військової адміністрації №764 від 2.10.2023 р.
Із 1 грудня 2022 року до 31 березня 2023 року соціальний патруль роздав 24 200 гарячих обідів. Спеціалісти виявили 554 бездомних осіб, які раніше не зверталися по допомогу, 36 осіб були направлені до медичних закладів міста.
Протягом 2023 року соціальний патруль надав допомогу 3 700 людям. 396 осіб скористалися послугами нічліжного відділення Будинку соціального піклування. У «соціальному готелі» Будинку соціального піклування проживало 26 осіб.
Також цього року 110 бездомним допомогли відновити документи, на облік взяті 402 особи, а реєстрацію місця проживання оформлено 295 особам.
До слова, зважаючи на реалії війни, і постійні спроби ворога атакувати енергетичні об’єкти у столиці, як і по всій країні підготовлені пункти обігріву. У Києві оснащені необхідною технікою та речами загалом понад 970 пунктів обігріву для населення. Це і міські комунальні пункти — основна частина, понад 700 одиниць. І пункти ДСНС та локації, що створені власниками бізнесу.