Як повідомляють «Суспільне» і «Радіо Свобода», прокурори просили для Лієва тримання під вартою або заставу в розмірі 268 млн гривень. Суд відхилив клопотання і не обрав жодного заходу.

Вищий антикорупційний суд не обрав запобіжного заходу екскерівнику Міноборони Олександру Лієву, якого підозрюють у розкраданні 1,5 мільярда гривень на закупівлі боєприпасів для ЗСУ. Захист Лієва заявив, що підслідність справи порушена і прокурор Офісу генпрокурора не мав права звертатися до ВАКС щодо обрання запобіжного заходу, оскільки це мали робити представники Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.

Адвокат Назар Кульчицький пише, що прокурор на засіданні зізнався, що рішення про вручення підозри було ухвалене після перегляду журналістського розслідування щодо зловживань при закупівлі боєприпасів, а слідчий суддя визнав це недостатньою підставою для обрання запобіжного заходу.

«Суспільне» інформує, що прокурор визнав порушення підслідності, оскільки кримінальне провадження розслідується поліцією, але щоб не порушувати підсудність — звернувся до ВАКС.

Про порушення також пише голова Центру протидії корупції Віталій Шабунін. Він пояснює, що генпрокурор Андрій Костін мав залучити САП і Національне антикорупційне бюро щонайпізніше на етапі оголошення Лієву підозри, натомість корупційну справу розслідувала поліція. Щодо підозр слідчі зверталися в Печерський суд Києва, а щодо запобіжного заходу — вже у ВАКС.

Сам Лієв повідомив у Facebook, що був затриманий на дві доби, але вже вдома.

«Разом з тим розслідування кримінальної справи «Львівського Арсеналу» продовжиться і я всебічно безумовно буду сприяти слідству встановити істину, повернути кошти, стягнути штрафні санкції», — додав він.

Що відомо про розкрадання коштів на закупівлі снарядів для ЗСУ

27 січня співробітники Служби безпеки України прийшли з обшуками до посадовців Міноборони та менеджерів “Львівського арсеналу”.

СБУ за сприяння Міністерства оборони викрила схему розкрадання державних коштів під час закупівлі боєприпасів для ЗСУ. Правоохоронці задокументували дані та встановили всіх осіб, причетних до оборудки.

За матеріалами справи, п’ятьом фігурантам оголосили підозру за ч. 5 ст. 191 ККУ (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем, вчинені організованою групою). Їм загрожує до 12 років ув’язнення з конфіскацією майна.

Одного з підозрюваних, а саме ексочільника департаменту Міноборони Олександра Лієва, затримали під час спроби виїхати за кордон.