Про це адвокатка, голова комітету з питань сімейного права Національної асоціації адвокатів України Лариса Гретченко розповіла в ефірі КИЇВ24.
Ситуація, яка відбулася у київській школі, є ганебною і потребує реагування. Якщо говорити про реакцію батьків у ситуації цькування, то я не рекомендую вчиняти самосуд і починати з’ясовувати стосунки з батьками, тим більше з дітьми, які могли виступити кривдниками.
Адвокатка підкреслює, що станом на зараз в Україні є законодавство, яке регулює порядок реагування на випадки булінгу і процедуру повідомлення.
Першим кроком важливо звернутися до керівника закладу освіти, якщо у вас є правдива інформація про булінг. Керівник закладу освіти є тією первинною ланкою реагування на звернення батьків щодо підозри булінгу до дитини.
Побиття 13-річного школяра: усі деталі
Через побиття 13-річного школяра у Києві розпочали кримінальне провадження за ч. 1 ст. 125 Кримінального кодексу України – умисне легке тілесне ушкодження.
Матір хлопчика повідомила, що її сина сильно вдарили в пах. Хлопчик не розповідав 10 днів про травму, допоки мама сама випадково не побачила, що у сина сильно набрякла нога. Каже, що його нібито залякав помічник вчителя і хлопчик боявся, що мати піде до директора. Усі деталі інциденту з’ясовують правоохоронці.
В одному з коментарів у фейсбуці зазначалося, що приводом для агресії підлітків став перегляд російськомовного мультфільму. Однак офіційних коментарів двох сторін з приводу цього наразі не було.
На випадок звернув увагу освітній омбудсмен Сергій Горбачов. Нині він перебуває на зв’язку з матір’ю хлопця.