Про це пишуть британські ЗМІ BBC і Sky News.
Візит Софі, здійснений на прохання Міністерства закордонних справ Британії, мав, за словами Букінгемського палацу, “продемонструвати солідарність із жінками, чоловіками та дітьми, які постраждали від війни”.
У Києві герцогиня Единбурзька зустрілася з президентом Володимиром Зеленським та першою леді Оленою Зеленською. Вона передала їм приватне послання від британського короля Чарльза ІІІ.
Також Гелен зустрілася з внутрішніми переселенцями й відвідала місце масового поховання в Бучі, де поховані жертви російської окупації.
Герцогиня Единбурзька й раніше відвідувала країни, де тривали або тривають конфлікти – зокрема Косово, Сьєрра-Леоне, Південний Судан, Демократичну Республіку Конго та Колумбію – і підтримує кампанію з допомоги жертвам сексуального насильства, пов’язаного з війною.
Минулого року Софі також стала першою з британської королівської родини, хто відвідав Ірак – там вона говорила про проблему насильства проти жінок і доступної освіти для дівчат.
Інші члени королівської родини Британії, хоч і не відвідували Україну безпосередньо, висловлювали їй підтримку на тлі агресії Росії.
Позиція королівської родини щодо війни в Україні
У 2022 році британський король Чарльз ІІІ разом із першою леді Оленою Зеленською відкрив у Лондоні центр приймання українських біженців.
Ще у статусі принца Чарльз також бачився з українськими біженцями в Румунії.
У міжнародний жіночий день 2022 року королева-консорт Камілла запросила на зустріч дружину посла України у Великій Британії Інну Пристайко.
Також Чарльз і Камілла зустрічалися з українською громадою в Канаді. На знак солідарності подружжя пришпилило на одяг стрічки синьо-жовтого кольору. Українці тоді подарували принцу і його дружині легендарні марки про російський корабель.
Першими порушили нейтралітет королівської родини принц Вільям і герцогиня Кембриджська. У соцмережі “Х” вони вже за два дні від початку великої війни підтримали президента Зеленського і народ України “у хоробрій битві за майбутнє”.