Про це повідомив технічний директор БФК Gulliver Сергій Кекух у коментарі агентству “Інтерфакс-Україна”.

Така електроенергія на 25% дорожча за електрику з українських енергомереж, але у той самий час вона є на 10% дешевшою за е/е, яка отримується від дизель-генераторів.

Починаючи з 11 липня столичний БФК Gulliver розпочав закупівлі імпортної електроенергії з чотирьох країн: Словаччини, Польщі, Румунії та Угорщини. Це рішення ухвалили з метою полегшення роботи українських енергосистем та з метою забезпечення повноцінної роботи торгово-розважального центру.

Ситуація досягла критичного рівня, коли відключення світла сягнули 12 годин на добу. Найбільша проблема полягала в тому, що навіть перехід на дизельні генератори не міг забезпечити роботу вентиляції та кондиціонування. Якщо взимку цей момент можна було комфортно пережити, то влітку питання стало нагальним, — розповідає Сергій Кекух.

Можливість імпорту електроенергії з інших країн український бізнес отримав завдяки постанові Кабінету міністрів №1127, якою регулюються особливості такого імпорту в умовах режиму воєнного стану.

Процес узгодження всіх необхідних документів зайняв близько тижня. Фактично, кожне підприємство за наявності необхідних технічних вимог може приєднатися до імпорту електроенергії. Серед основних критеріїв: підприємство має належати до споживачів групи А, тобто об’єкт має бути під’єднаний до системи комерційного обліку електричної енергії, і, звісно, має бути відсутня заборгованість за договорами про постачання електроенергії, — зазначив Сергій Кекух.

Але, за словами топменеджера БФК Gulliver, тариф на цю електрику постійно змінюється, тому вартість такої електроенергії спрогнозувати важко.

Ситуація з електропостачанням в Україні станом на 19 липня 2024 року

Як повідомляли 19 липня у пресслужбі “Львівобленерго”, у Львівській та Миколаївській областях скасували графіки відключень світла. У компанії  повідомили, що відновлення графіків відключень відбуватиметься за окремим розпорядженням.

Останніми днями в Україні на тлі значного збільшення споживання електроенергії через спеку почали вводити більш жорсткі обмеження електропостачання. Світло відключали у світло-сірих зонах, через що, наприклад, у Києві побутові споживачі його не мали більшу частину доби. На всій території України часто застосовували чотири черги відключень одночасно.