Про це розповів директор лікарні «Охматдит» Володимир Жовнір.

Починаючи з перших публічних скандалів та прохання перерахувати гроші на відбудову лікарні з рахунку фонду на рахунок лікарні чомусь наша комунікація з фондом почала погіршуватись. Ми чомусь перестали знаходити спільну мову, на наші листи ми не отримували перерахування, а сьогодні дії фонду підтвердили, що ми з ними маємо зовсім різне бачення того, як лікарня має відновлюватись.

Він розповів, що до цього благодійники мали додатковий аргумент, щоб переказати кошти саме благодійному фонду. Адже у його назві містилася назва “Охматдит”.

«Зранку ми дізнались, що фонд не планує переказувати кошти на рахунок НДСЛ «Охматдит». Ми глибоко шоковані. На мою думку, ані НДСЛ, ані фонд, що носить назву «Охматдит», не мають права підвести українське суспільство. Втім, учасники фонду (серед яких немає жодного працівника НДСЛ!) вирішили інакше», — заявив Жовнір.

Він публічно закликав благодійний фонд переказати всі зібрані кошти на відбудову лікарні. Тож нині «Охматдит» розглядає можливість розірвати відносини з фондом через їхні дії, які Жовнір називає «недобросовісними»

Натомість у заяві фонду на сайті йдеться про те, що всі кошти, які надіслали благодійники, залишаться на рахунках. Тож фонд готовий оплатити будь-яку нагальну потребу лікарні — медичне обладнання чи відновлення будівель, пошкоджених внаслідок російської атаки. Однак офіційні запити від лікарні не надходили.

«Ми просимо надати правові підстави для перерахування коштів на казначейські рахунки без призначення. Оскільки зараз це може тягнути за собою кримінальну відповідальність. Тому, до отримання роз’яснення ми відкладаємо розгляд переказу коштів на казначейські рахунки», — зазначили у фонді.

Відомо, що загалом благодійний фонд “Охматдиту” зібрав 378 мільйонів гривень. 

Раніше ми повідомляли про те, що вже 14 липня онкологічне відділення “Охматдиту” відновило свою роботу та допомогу маленьким пацієнтам.

А тим часом кошти на відбудову однієї з найбільших в Європі дитячих лікарень виділяли багато країн: естонський фонд допомоги надав 60 тисяч євро, німецький уряд виділив на відбудову лікарні 10 мільйонів євро. 

А у серпні Організація Об’єднаних Націй заявила, що допоможе закрити потреби лікарні “Охматдит”, яка 8 липня була пошкоджена російським обстрілом. Для цього директори ООН поїхали до лікарні, щоб допомогти пацієнтами. Нагальними потребами були вода, грошова допомога деяким сім’ям, психосоціальна підтримка.з